INFOLINKA0850 100 200

(9:00-18:00)

0
0,00

Košík

  ADATA XPG CYBERCORE II 1000W ATX 3.0 80+ PLATINUM Modulárny

  prémiový zdroj na stavbu počítačovej zostavy
  zdroj do PC, ATX, 1000 W, 80 Plus Platinum, 120 mm ventilátor, 1x 12VHPWR (16pin), modulárny zdroj, hĺbka zdroja 150 mmZobraziť viac

  skladom 

  238,90 €
  (ušetrite 3,00€)
  235,90 €
  196,58 € bez DPH
  Na splátky Quatro už od 14 €
  Kód tovaru

  416882

  PN kód

  CYBERCOREII1000P-BKCEU

  Výrobca
  Záruka

  24 mesiacov

  Porovnať

  Popis produktu

  ADATA XPG CYBERCORE II 1000W ATX 3.0 80+ PLATINUM Modulárny

  ADATA XPG zdroj CYBERCORE II 1000W

  Séria XPG CYBERCORE 80 PLUS Platinum bola aktualizovaná z hľadiska nového štandardu počítačových zdrojov Intel ATX 3.0. Vzhľadom na sprísnenie smerníc pre reguláciu napätia a prúdu bolo nutné zaviesť zmeny, aby bolo možné bezpečne a efektívne používať hardvér novej generácie. Spoločnosť XPG tiež aktualizovala riešenie chladenia CYBERCORE s prvotriednym ventilátorom XPG VENTO PRO 120 PWM od spoločnosti Nidec pre zabezpečenie optimálneho výkonu. Ako vždy je cieľom spoločnosti XPG poskytnúť hráčom produkty, ktoré spĺňajú požiadavky na najmodernejší hardvér.
   

  Účinnosť 80 PLUS PLATINUM

  Účinnosť XPG CYBERCORE II dosahuje 92,91 % pri 150 VAC pri 50% zaťažení (pri teplote 25 °C) a zaisťuje príkladný výkon aj podľa štandardov 80 PLUS PLATINUM.
   

  Krivka účinnosti ventilátora

  Krivka ventilátora XPG CYBERCORE II je inteligentne navrhnutá. Tento prístup má 2 hlavné výhody: predlžuje životnosť ventilátora a minimalizuje hluk ventilátora.
   

  Všetky kondenzátory 105 °C výhradne z Japonska

  Séria XPG CYBERCORE II PLATINUM využíva výhradne japonské vysoko kvalitné 105°C kondenzátory, ktoré zaisťujú stabilné, konzistentné a efektívne dodávanie energie.
   

  Technické parametre

  • Formát zdroja ATX
  • Výkon zdroja 1000 W
  • MTBF hodín 125 000 hodín
  • Ochranné funkcie OCP | OVP | OPP | OTP | UVP | SCP | NLO | SIP
  • Vstupný prúd 15A
  • Veľkosť ventilátora 120 mm
  • Výstupné napätie DC +5V | +3,3V | +12V | -12V | +5Vsb
  • 80 PLUS Efficiency PLATINUM
  • Modulárne kabeláže Plne
  • ATX12V Verzia 3.0

  Počet konektorov

  • ATX 20+4pin Konektor 1x
  • CPU/EPS 4+4pin Konektor 2x
  • PCIe 6+2pin Konektor 10x
  • PCIe 12+4pin Konektor 1x
  • SATA Konektor 12x
  • Molex Konektor 8x
  • Floppy Konektor 2x
   

  Parametre

  Formát a výkon

  Formát zdroja

  Formát PC zdroja je dôležitý parameter, ktorý určuje, či sa zdroj zmestí do počítačovej skrine a či je kompatibilný s ostatnými komponentmi. Najbežnejším formátom je ATX, ktorý má rozmery 150×86×140 mm (š×v×h). Existujú aj menšie formáty, ako napríklad TFX alebo SFX, ktoré sú vhodné pre mini alebo mediálne počítače. Pri výbere formátu PC zdroja je potrebné zohľadniť aj výkon, účinnosť a počet konektorov zdroja.
  ATX

  Výkon zdroja

  Výkon PC zdroja je dôležitý parameter, ktorý ovplyvňuje výkonnosť a spoľahlivosť celého počítača. Zdroj dodáva elektrickú energiu jednotlivým komponentom PC a musí byť schopný pokryť ich maximálnu spotrebu.
  1000 W

  Účinnosť zdroja

  Účinnosť zdroja vyjadruje pomer medzi dodanou a spotrebovanou elektrickou energiou. Čím je účinnosť vyššia, tým menej energie sa premieňa na teplo a tým nižšie sú prevádzkové náklady. Väčšina moderných PC zdrojov má účinnosť aspoň 80%, čo znamená, že zo 100 W spotrebovanej energie dodajú 80 W do počítača. Niektoré zdroje majú dokonca účinnosť vyššiu ako 90%, čo im zabezpečuje certifikát 80 Plus Gold alebo Platinum. Pri výbere PC zdroja by ste mali brať do úvahy nielen jeho výkon, ale aj jeho účinnosť, ktorá ovplyvňuje spotrebu, teplotu a hlučnosť vášho systému.
  80 Plus Platinum

  Odpojiteľné káble

  Odpojiteľné káble sú káble, ktoré sa dajú pripojiť a odpojiť od zdroja podľa potreby. Tento typ káblov umožňuje lepšiu organizáciu a optimalizáciu priestoru vo vnútri počítačovej skrinky.
  modulárny zdroj

  Hĺbka zdroja

  Hĺbka PC zdroja je dôležitý parameter, ktorý ovplyvňuje kompatibilitu zdroja s vašou počítačovou skriňou. Zdroje sa zvyčajne vyrábajú v štandardnej hĺbke 140 mm alebo 150 mm, ale existujú aj kratšie alebo dlhšie modely. Pri výbere zdroja si preto overte, akú maximálnu hĺbku zdroja podporuje vaša skriňa a či má dostatok priestoru pre pripojenie káblov .
  150 mm

  Chladenie

  Zero RPM mode

  Zero RPM mode je funkcia, ktorá umožňuje pc zdrojom vypnúť ventilátor pri nízkej záťaži. Tým sa znižuje hluk a spotreba energie. Zero RPM mode je vhodný pre tiché a úsporné počítače.
  nie

  Ventilátor chladenia

  Veľkosť použitého ventilátora v PC zdoji
  120 mm

  Konektory

  ATX (20+4pin)

  ATX (20+4pin) je štandardný konektor pre pripojenie zdroja k základnej doske počítača. Tento konektor sa skladá z 20-pinového a 4-pinového modulu, ktoré sa dajú spojiť alebo oddeliť podľa potreby. ATX (20+4pin) konektor umožňuje kompatibilitu so staršími aj novšími základnými doskami.
  1x

  CPU (4pin)

  CPU (4pin) je konektor, ktorý slúži na napájanie procesora v počítači. Niektoré zdroje majú 8pinový konektor, ktorý sa dá rozdeliť na dva 4pinové. Tento konektor sa pripája na základnú dosku do špeciálneho slotu označeného ako CPU_PWR alebo ATX12V. Je dôležité, aby ste použili správny konektor, pretože inak môžete poškodiť zdroj alebo procesor.
  2x

  Molex (4pin)

  Molex (4pin) je typ konektora, ktorý sa používa pri PC zdrojoch na pripojenie rôznych zariadení, ako sú pevné disky, optické mechaniky, ventilátory alebo osvetlenie. Molex (4pin) má štyri piny: dva pre 12 V napätie, jeden pre 5 V napätie a jeden pre zem. Molex (4pin) je starší štandard a postupne sa nahradzuje novšími konektormi, ako sú SATA alebo PCIe.
  8x

  PCI-Express (6+2pin)

  PCI-Express (6+2pin) je typ konektora, ktorý sa používa na pripojenie grafických kariet k PC zdrojom. Tento konektor má 8 pinov, z ktorých 2 sú oddeliteľné. To umožňuje pripojiť grafické karty, ktoré vyžadujú buď 6-pinový alebo 8-pinový konektor. PC zdroje s PCI-Express (6+2pin) konektormi sú vhodné pre výkonné herné počítače alebo pre těžbu kryptoměn.
  10x

  SATA (15pin)

  SATA (15pin) je typ konektora, ktorý sa používa na pripojenie pevných diskov, optických mechaník a iných zariadení k zdroju napájania v počítačoch. SATA (15pin) konektor má 15 pinov, z ktorých 3 sú pre +3.3 V, 3 pre +5 V, 3 pre +12 V a 6 pre uzemnenie. SATA (15pin) konektor je menší a tenší ako starší molex (4pin) konektor a umožňuje lepšiu organizáciu káblov v skrini.
  12x

  12VHPWR (16pin)

  12VHPWR (16pin) je špeciálny konektor, ktorý sa používa pri niektorých počítačových zdrojoch. Tento konektor poskytuje dodatočné napájanie pre výkonné komponenty, ako sú procesory alebo grafické karty. 12VHPWR (16pin) sa líši od bežného 12V (4pin) konektora tým, že má viac pinov a väčší priemer.
  1x

  Ostatné parametre

  Farba

  čierna

  Sieťový vypínač

  Sietový vypínač je funkcia niektorých PC zdrojov, ktorá umožňuje zapnúť alebo vypnúť prívod elektrickej energie do zdroja. Táto funkcia je užitočná pre ochranu zdroja pred prenapätím alebo pre úsporu energie. Nie všetky PC zdroje majú sietový vypínač, preto je potrebné si pred kúpou overiť, či ho zdroj obsahuje.
  nie

  Napájací kábel

  nie

  OPÝTAJTE SA PORADCU

  Datacomp poradca

  Produkt manažér:

  Tomáš, Datacomp

  Zaslať otázku k produktu
  Notebooky