INFOLINKA0850 100 200

(9:00-18:00)

0
0,00

Košík

  AMD Ryzen 7 5700

  8-jadrový procesor vyrobený 7nm technológiou s hardvérovou vizualizáciou, ktorá zvyšuje celkový výpočtový výkon
  procesor, AMD Ryzen 7, socket AMD AM4, 3,7 Ghz, turbo 4,6 Ghz, 8x jadro, Zen 3, 7 nm, 65 W, bez grafickej kartyZobraziť viac

  skladom ihneď k odberu 

  185,86 €
  (ušetrite 7,96€)
  177,90 €
  148,25 € bez DPH
  Na splátky Quatro už od 10 €
  Kód tovaru

  419616

  PN kód

  100-100000743BOX

  Výrobca
  AMD
  Záruka

  24 mesiacov

  Porovnať

  Popis produktu

  AMD Ryzen 7 5700

  Efektívne zdvojnásobené vlákna

  AMD Ryzen 7 5700 je najnovší procesor s 8 jadrami. Jedná sa o procesor, ktorý je súčasťou Ryzen 7 rodiny používajúci Zen 3 (Vermeer) architektúrú socketu AM4. Vďaka AMD Simultaneous Multithreading (SMT) sa počet jadier efektívne zdvojnásobil na 16 vlákien. Ryzen 7 5700 má 16MB L3 cache so základnou frekvenciou na úrovni 3.7 GHz a 4.6GHz v boost režime.

  Vyrobený pomocou najmodernejšej 7nm technológie

  AMD vystavalo Ryzen 7 5700 pomocou 7nm výroby využívajúcej 9,8 milióna tranzistorov. Kremíková matrica čipu nebola vyrobená v AMD továrni, ale v jednej z najväčších manufaktúr TSMC. Odomknutý multiplier na Ryzen 7 5700 môžete ľubovoľne upravovať, čo výrazne zjednodušuje pretaktovanie, pretože môžete jednoducho nastaviť akúkoľvek frekvenciu pretaktovania.

  Spotreba energie príjemne prekvapí

  S TDP 65 W spotrebuje Ryzen 7 5700 typické úrovne energie pre moderné PC. Procesor AMD podporuje pamäte DDR4 s dvojkanálovým rozhraním. Najvyššia oficiálne podporovaná rýchlosť pamäte je 3200 MHz, no s pretaktovaním (a správnymi pamäťovými modulmi) môžete ísť ešte vyššie. Na komunikáciu s ostatnými komponentmi v počítači využíva Ryzen 7 5700 pripojenie PCI-Express Gen 4.

  Súčasťou procesora nie je integrovaná grafika a preto bude potrebné zakúpiť grafickú kartu osobitne.

  AMD Ryzen VR Ready Premium

  Procesory Ryzen VR Ready Premium sú navrhnuté tak, aby spĺňali alebo prekračovali odporúčané špecifikácie od popredných výrobcov HMD, vrátane Oculus Rift, HTC Vive a Windows Mixed Reality pre plynulý výkon.

  Virtuálny výkon pre náročné aplikácie

  Ryzen 7 5700 disponuje hardvérovou vizualizáciou, ktorá výrazne zlepšuje výkon virtuálne. Na tomto procesore budú bežať programy využívajúce Advanced Vector Extensions (AVX), čím sa zvýši výkon aplikácií náročných na výpočty. Okrem AVX zahŕňa AMD aj novší štandard AVX2, ale nie AVX-512.

  Technológia AMD StoreMI

  Technológia AMD StoreMI pomáha skrátiť časy načítania a celkový výkon systému spojením pevných diskov a mechanických pevných diskov do jedného hybridného úložného disku. Často používané súbory a programy sa ukladajú do vyrovnávacej pamäte na rýchly SSD, zatiaľ čo ostatné súbory sú uložené na vysokokapacitnom HDD.

  Technické parametre


  Model procesora: 5700
  Frekvencia: 3,7 GHz
  Max. frekvencia: 4,6 GHz
  Pätica: AM4
  Počet jadier: 8
  Počet vlákien: 16
  L2 cache: 4 MB
  L3 cache: 16 MB
  TDP: 65 W

  Architektúra
  Výrobný proces: 7 nm

  Podporované technológie
  AMD StoreMI technológie
  „Zen 3“ Core architektúra
  Precision Boost 2
  AMD Ryzen VR-Ready Premium

  Radič pamäte
  Počet radičov: 1
  Pamäťové kanály: 2

  Podpora pamätí:
  2x1R, 2x2R: DDR4-3200
  4x1R: DDR4-2933
  4x2R: DDR4-2667
  Podpora ECC pamäťou: nie

  Balenie obsahuje chladič procesora AMD Wraith Stealth.
  Stránky o produkte AMD Ryzen 7 5700:

  http://www.amd.com/uk/Pages/AMDHomePage.aspx

  AMD je americký výrobca polovodičov a mikroprocesorov, ktorý sa špecializuje na vývoj a výrobu vysoko výkonných procesorov pre počítače, herné konzoly a serverové systémy. AMD bola založená v roku 1969 a je jednou z najväčších spoločností v oblasti polovodičov na svete.

  Parametre

  Frekvencia

  Frekvencia presne

  Frekvencia CPU predstavuje, koľko cyklov za sekundu dokáže procesor vykonať. Meria sa v gigahertzoch, čo znamená miliardy impulzov za sekundu a označuje sa skratkou GHz. Pri porovnávaní rovnakých generácii procesorov vyššia frekvencia znamená vyšší výkon.
  3,7 Ghz

  Turbo funkcia presne

  Turbo frekvencia primárne rozširuje frekvenčnú úroveň procesora nad jeho menovitú frekvenciu, aby sa dosiahol vyšší výpočtový výkon.
  turbo 4,6 Ghz

  Počet jadier a vlákien

  Počet jadier

  Či sa rozhodnete pre vyššiu rýchlosť CPU alebo viac jadier, môže závisieť od toho, čo presne od svojho zariadenia chcete. Vyššia rýchlosť procesora vám zvyčajne pomôže rýchlejšie načítať aplikácie, zatiaľ čo viac jadier vám umožní spustiť viac programov súčasne a prepínať z jedného programu na druhý ľahšie.
  8x

  Rada procesora

  Modelová rada

  Určuje do ktorej modelovej rady výrobcu procesor patrí.
  AMD Ryzen 7

  Socket

  Konektor, ktorý slúži na pripojenie procesora k základnej doske a zaisťuje jeho komunikáciu s ostatnými komponentmi. Existuje mnoho druhov socketov, preto je potrebné si vybrať ten správny pre váš procesor.
  AMD AM4

  Typ jadra

  Zen 3

  Výrobná technológia nm

  Označuje veľkosť tranzistorov, z ktorých sa skladá CPU, a vzdialenosť medzi týmito tranzistormi. "nm" v týchto číslach, o ktorých hovoríme, znamená nanometre.
  7 nm

  Ostatné parametre

  Spotreba (TDP)

  Číslo TDP udáva maximálne teplo, ktoré môže počítačový čip, napríklad CPU alebo GPU, použiť vo wattoch. Často sa používa aj ako základný ukazovateľ spotreby energie.
  65 W

  Veľkosť medzipamäte (Cache)

  Cache je menšia, rýchlejšia pamäť, umiestnená bližšie k jadru procesora, ktorá ukladá kópie údajov z často používaných miest hlavnej pamäte.
  16 MB

  Balenie

  Tento parameter uvádza či procesor obsahuje chladič v balení.
  s chladičom

  Grafické jadro

  Model grafickej karty ktorá je integrovaná priamo v procesore.
  bez grafickej karty

  OPÝTAJTE SA PORADCU

  Datacomp poradca

  Produkt manažér:

  Maroš, Datacomp

  Zaslať otázku k produktu
  Notebooky