    ASUS TUF Gaming White Edition/1000W/ATX 3.0/80PLUS Gold/Modular/Retail
    zdroj do PC, ATX, 1000 W, 80 Plus Gold, 135 mm ventilátor, 1x 12VHPWR (16pin), modulárny zdroj, hĺbka zdroja 150 mmZobraziť viac
    PN kód
    90YE00S5-B0NA00
    Výrobca
    Záruka
    120 mesiacov
    Porovnať
    Popis produktu
    Vlastnosti
    • certifikát 80 PLUS® Gold
    • ventilátor Axial-tech
    • dvojitá kuličková ložiska ventilátoru
    • technologie 0dB
    • kompatibilní s ATX 3.0
    • plně modulární
    • aktivní PFC
    Technické parametre:
    Výkon: 1000W
    Formát: ATX 12V
    Typ ventilátoru: 135mm
    Rozměry: 150x150x86mm
    Hmotnost: 2,48kg
    Účinnost: 80 Plus Gold
    Vstupní napětí: 100-240V ac
    DC výstupní napětí: +3,3V +5V +12V -12V +5Vsb
    Konektory:
    1x MB 24/20-pin
    2x CPU 4+4-pin
    1x PCI-E 16-pin (jak na straně zdroje, tak i komponent)
    4x PCI-E 8-pin
    5x SATA
    4x PERIPHERAL
    Obsah balení:
    1x napájecí kabel
    1x napájecí kabel základní desky (610mm)
    2x kabel CPU (650mm)
    1x PCI-E Gen 5 16pin kabel (675mm)
    1x PCI-E (16-pin na 8-pin-8-pin) kabel (675mm)
    2x PCI-E 1-na-1 kabel (675mm)
    1x SATA 1-na-2 kabel (400+120mm)
    1x SATA 1-na-3 kabel (400+120+120mm)
    1x Peripheral kabel 1 na 4 (400+150+150+150mm)
    3x TUF Gaming Cable Tie
    1x uživatelská příručka
    Stránky o produkte ASUS TUF Gaming White Edition/1000W/ATX 3.0/80PLUS Gold/Modular/Retail:
    www.asus.com/motherboards-components/power-supply-units/tuf-gaming/tuf-gaming-1000g-white/
    Parametre
    Formát a výkon
    Formát zdroja
    Formát PC zdroja je dôležitý parameter, ktorý určuje, či sa zdroj zmestí do počítačovej skrine a či je kompatibilný s ostatnými komponentmi. Najbežnejším formátom je ATX, ktorý má rozmery 150×86×140 mm (š×v×h). Existujú aj menšie formáty, ako napríklad TFX alebo SFX, ktoré sú vhodné pre mini alebo mediálne počítače. Pri výbere formátu PC zdroja je potrebné zohľadniť aj výkon, účinnosť a počet konektorov zdroja.
    ATX
    Výkon zdroja
    1000 W
    Účinnosť zdroja
    Účinnosť zdroja vyjadruje pomer medzi dodanou a spotrebovanou elektrickou energiou. Čím je účinnosť vyššia, tým menej energie sa premieňa na teplo a tým nižšie sú prevádzkové náklady. Väčšina moderných PC zdrojov má účinnosť aspoň 80%, čo znamená, že zo 100 W spotrebovanej energie dodajú 80 W do počítača. Niektoré zdroje majú dokonca účinnosť vyššiu ako 90%, čo im zabezpečuje certifikát 80 Plus Gold alebo Platinum. Pri výbere PC zdroja by ste mali brať do úvahy nielen jeho výkon, ale aj jeho účinnosť, ktorá ovplyvňuje spotrebu, teplotu a hlučnosť vášho systému.
    80 Plus Gold
    Odpojiteľné káble
    modulárny zdroj
    Hĺbka zdroja
    Hĺbka PC zdroja je dôležitý parameter, ktorý ovplyvňuje kompatibilitu zdroja s vašou počítačovou skriňou. Zdroje sa zvyčajne vyrábajú v štandardnej hĺbke 140 mm alebo 150 mm, ale existujú aj kratšie alebo dlhšie modely. Pri výbere zdroja si preto overte, akú maximálnu hĺbku zdroja podporuje vaša skriňa a či má dostatok priestoru pre pripojenie káblov .
    150 mm
    Chladenie
    Zero RPM mode
    áno
    Ventilátor chladenia
    Veľkosť použitého ventilátora v PC zdoji
    135 mm
    Tepelná regulácia otáčok
    áno
    Konektory
    ATX (20+4pin)
    ATX (20+4pin) je štandardný konektor pre pripojenie zdroja k základnej doske počítača. Tento konektor sa skladá z 20-pinového a 4-pinového modulu, ktoré sa dajú spojiť alebo oddeliť podľa potreby. ATX (20+4pin) konektor umožňuje kompatibilitu so staršími aj novšími základnými doskami.
    1x
    CPU (4pin)
    CPU (4pin) je konektor, ktorý slúži na napájanie procesora v počítači. Niektoré zdroje majú 8pinový konektor, ktorý sa dá rozdeliť na dva 4pinové. Tento konektor sa pripája na základnú dosku do špeciálneho slotu označeného ako CPU_PWR alebo ATX12V. Je dôležité, aby ste použili správny konektor, pretože inak môžete poškodiť zdroj alebo procesor.
    8x
    PCI-Express (6+2pin)
    PCI-Express (6+2pin) je typ konektora, ktorý sa používa na pripojenie grafických kariet k PC zdrojom. Tento konektor má 8 pinov, z ktorých 2 sú oddeliteľné. To umožňuje pripojiť grafické karty, ktoré vyžadujú buď 6-pinový alebo 8-pinový konektor. PC zdroje s PCI-Express (6+2pin) konektormi sú vhodné pre výkonné herné počítače alebo pre těžbu kryptoměn.
    4x
    SATA (15pin)
    SATA (15pin) je typ konektora, ktorý sa používa na pripojenie pevných diskov, optických mechaník a iných zariadení k zdroju napájania v počítačoch. SATA (15pin) konektor má 15 pinov, z ktorých 3 sú pre +3.3 V, 3 pre +5 V, 3 pre +12 V a 6 pre uzemnenie. SATA (15pin) konektor je menší a tenší ako starší molex (4pin) konektor a umožňuje lepšiu organizáciu káblov v skrini.