    CHIEFTEC SFX Smart Series, BFX-350BS
    zdroj do PC, SFX, 350 W, 80 Plus Bronze, 90 mm ventilátor, hĺbka zdroja 125 mmZobraziť viac
    aktuálne nedostupné
    Kód tovaru
    414604
    PN kód
    BFX-350BS
    Porovnať
    Alternatívy v kategórií SFX zdroje
    Popis produktu
    CHIEFTEC SFX Smart Series
    TECHNICAL DATA
    Model: Smart 350W
    Article no.: BFX-350BS
    EAN code: 0753263077486
    Weight (without/with package): 1kg / 1.3kg
    AC Input: 100 - 240V / 5.0A
    Frequency: 47 - 63Hz
    +5V: 18.0A
    +3,3V: 18.0A
    +5V & +3,3V combined: 110W
    +12V: 129.16A
    +12V: 2-
    +12V: 1, +12V2 combined349.92W
    P.F.: >0,9
    -12V: 0,3A / 3,6W
    +5V: SB2,5A / 12.5W
    Maximum Power: 350W
    Connectors
    20+4 PIN ATX: 1
    8 PIN EPS(4+4): 1
    8 PIN PCIe (6+2): 1
    SATA: 3
    MOLEX/FLOPPY: 2/1
    Cable length (mm)
    20+4 PIN ATX: 350
    8 PIN EPS(4+4): 350
    8 PIN PCIe (6+2): 350
    SATA: 3 x 250
    MOLEX/FLOPPY: 2 x 150 / 150
    Features: ATX12V VersionATX 12V 2.3
    Efficiency: 80 PLUS® Bronze
    Dimension (DxWxH): 100mm x 125mm x 64mm
    PFC: Active PFC (0,9)
    Fan: 90mm silent fan
    Security:
    AFC (Automatic Fan speed Control)
    OCP (Overcurrent protection)
    OPP (Overload protection)
    OTP (Over-temperature protection)
    OVP (Overvoltage protection)
    SCP (Short-circuit protection)
    SIP (Surge & Inrush Protection)
    UVP (Under Voltage protection)
    Stránky o produkte CHIEFTEC SFX Smart Series:
    www.chieftec.eu/products-detail/510/SMART_SERIES
    Parametre
    Formát a výkon
    Formát zdroja
    Formát PC zdroja je dôležitý parameter, ktorý určuje, či sa zdroj zmestí do počítačovej skrine a či je kompatibilný s ostatnými komponentmi. Najbežnejším formátom je ATX, ktorý má rozmery 150×86×140 mm (š×v×h). Existujú aj menšie formáty, ako napríklad TFX alebo SFX, ktoré sú vhodné pre mini alebo mediálne počítače. Pri výbere formátu PC zdroja je potrebné zohľadniť aj výkon, účinnosť a počet konektorov zdroja.
    SFX
    Výkon zdroja
    350 W
    Účinnosť zdroja
    Účinnosť zdroja vyjadruje pomer medzi dodanou a spotrebovanou elektrickou energiou. Čím je účinnosť vyššia, tým menej energie sa premieňa na teplo a tým nižšie sú prevádzkové náklady. Väčšina moderných PC zdrojov má účinnosť aspoň 80%, čo znamená, že zo 100 W spotrebovanej energie dodajú 80 W do počítača. Niektoré zdroje majú dokonca účinnosť vyššiu ako 90%, čo im zabezpečuje certifikát 80 Plus Gold alebo Platinum. Pri výbere PC zdroja by ste mali brať do úvahy nielen jeho výkon, ale aj jeho účinnosť, ktorá ovplyvňuje spotrebu, teplotu a hlučnosť vášho systému.
    80 Plus Bronze
    Hĺbka zdroja
    Hĺbka PC zdroja je dôležitý parameter, ktorý ovplyvňuje kompatibilitu zdroja s vašou počítačovou skriňou. Zdroje sa zvyčajne vyrábajú v štandardnej hĺbke 140 mm alebo 150 mm, ale existujú aj kratšie alebo dlhšie modely. Pri výbere zdroja si preto overte, akú maximálnu hĺbku zdroja podporuje vaša skriňa a či má dostatok priestoru pre pripojenie káblov .
    125 mm
    Chladenie
    Zero RPM mode
    nie
    Ventilátor chladenia
    Veľkosť použitého ventilátora v PC zdoji
    90 mm
    Konektory
    ATX (20+4pin)
    ATX (20+4pin) je štandardný konektor pre pripojenie zdroja k základnej doske počítača. Tento konektor sa skladá z 20-pinového a 4-pinového modulu, ktoré sa dajú spojiť alebo oddeliť podľa potreby. ATX (20+4pin) konektor umožňuje kompatibilitu so staršími aj novšími základnými doskami.
    1x
    CPU (4pin)
    CPU (4pin) je konektor, ktorý slúži na napájanie procesora v počítači. Niektoré zdroje majú 8pinový konektor, ktorý sa dá rozdeliť na dva 4pinové. Tento konektor sa pripája na základnú dosku do špeciálneho slotu označeného ako CPU_PWR alebo ATX12V. Je dôležité, aby ste použili správny konektor, pretože inak môžete poškodiť zdroj alebo procesor.
    2x
    Molex (4pin)
    Molex (4pin) je typ konektora, ktorý sa používa pri PC zdrojoch na pripojenie rôznych zariadení, ako sú pevné disky, optické mechaniky, ventilátory alebo osvetlenie. Molex (4pin) má štyri piny: dva pre 12 V napätie, jeden pre 5 V napätie a jeden pre zem. Molex (4pin) je starší štandard a postupne sa nahradzuje novšími konektormi, ako sú SATA alebo PCIe.
    2x
    PCI-Express (6+2pin)
    PCI-Express (6+2pin) je typ konektora, ktorý sa používa na pripojenie grafických kariet k PC zdrojom. Tento konektor má 8 pinov, z ktorých 2 sú oddeliteľné. To umožňuje pripojiť grafické karty, ktoré vyžadujú buď 6-pinový alebo 8-pinový konektor. PC zdroje s PCI-Express (6+2pin) konektormi sú vhodné pre výkonné herné počítače alebo pre těžbu kryptoměn.
    1x
    SATA (15pin)
    SATA (15pin) je typ konektora, ktorý sa používa na pripojenie pevných diskov, optických mechaník a iných zariadení k zdroju napájania v počítačoch. SATA (15pin) konektor má 15 pinov, z ktorých 3 sú pre +3.3 V, 3 pre +5 V, 3 pre +12 V a 6 pre uzemnenie. SATA (15pin) konektor je menší a tenší ako starší molex (4pin) konektor a umožňuje lepšiu organizáciu káblov v skrini.