INFOLINKA0850 100 200

(9:00-18:00)

0
0,00

Košík

  Gigabyte GeForce RTX 3060 Gaming OC 8GB GDDR6

   
  chladiaci systém WINDFORCE 2X, kompaktná karta s rozmerom 200 mm
  grafická karta, nVidia, RTX 3060, DLSS 2.0, Ampere, 8 GB, GDDR6X, PCI Express 4.0, HDMI, Display Port, 2x ventilátor, aktívne chladenie, 550 W, 80% - 80 Plus, 1x 8 pinZobraziť viac

  skladom 

  294,10 €
  (ušetrite 1,34€)
  292,75 €
  243,96 € bez DPH
  Na splátky Quatro už od 17 €
  Kód tovaru

  401574

  PN kód

  GV-N3060GAMING OC-8GD

  Výrobca
  Záruka

  36 mesiacov

  Porovnať

  Popis produktu

  Gigabyte GeForce RTX 3060 Gaming OC 8GB GDDR6

  Ak si nadšenec do hier a chceš si užiť najnovšie tituly s vysokou kvalitou grafiky, možno ta zaujme grafická karta GeForce RTX 3060 GAMING OC 8GB od spoločnosti GIGABYTE. Táto karta je založená na architektúre NVIDIA Ampere, ktorá prináša pokročilé funkcie ako ray tracing a DLSS.

  Vynikajúca grafická karta pre nadšencov do hier

  GeForce RTX 3060 GAMING OC je schopná poskytnúť plynulý zážitok z hrania pri rozlíšeniach 1080p a 1440p, a dokonca aj pri niektorých hrách pri rozlíšení 2160p. Vďaka ray tracingu a DLSS môžete zažiť realistické osvetlenie, tieňovanie a odrazy v hrách ako Cyberpunk 2077, Watch Dogs: Legion alebo Call of Duty: Black Ops Cold War. Karta ponúka vysoký výkon, stabilný chod a tiché chladenie. Karta má tiež kompaktné rozmery menej ako 200 mm, čo ju robí vhodnou pre menšie zostavy. Karta je tiež odolná a chránená kovovou zadnou doskou. 

  Chladiaci systém WINDFORCE 2X

  GeForce RTX™ 3060 GAMING OC používa systém chladenia WINDFORCE 2X, ktorý sa skladá z dvoch ventilátorov s unikátnymi lopatkami, ktoré sa otáčajú opačne, troch kompozitných tepelných potrubí s priamym dotykom s GPU, aktívneho ventilátora 3D a funkcie Screen cooling, ktorá umožňuje prúdenie vzduchu cez rozšírený chladič. Tento systém zabezpečuje vysokú účinnosť odvodu tepla a tichý chod. Ventilátory sa navyše vypínajú, keď je GPU zaťažené len mierne alebo vôbec. Grafická karta tiež používa grafitové nano mazivo, ktoré predlžuje životnosť ventilátora o 2,1-krát v porovnaní s dvojitým guľôčkovým ložiskom.

  Vlastnosti

  • Streamingové multiprocesory NVIDIA Ampere
  • Jadrá RT 2. generácie
  • Tenzorové jadrá 3. generácie
  • Integrovaná pamäť GDDR6 s kapacitou 8 GB a 128-bitovým pamäťovým rozhraním
  • Chladiaci systém WINDFORCE 2X so striedavo rotujúcimi ventilátormi
  • Kompaktná karta s rozmerom 200 mm
  • 1807 MHz (referenčná karta: 1777 MHz)

  Technické parametre:


  Grafický čip: NVIDIA GeForce RTX 3060
  CUDA cores: 3584
  Rozhranie: PCI-E 4.0
  Pamäťová zbernica: 128bit
  Priepustnosť pamäte: 240GB/s
  Frekvencia pamäte: 15000MHz
  Veľkosť pamäte: 8GB GDDR6X
  OpenGL®: 4.6
  DirectX: 12 Ultimate
  Takt jadra: 1807MHz (Reference Card: 1777MHz)
  Maximálny počet displejov: 4
  Maximálne rozlíšenie: 7680×4320
  Porty:
  • 2x DisplayPort 1.4
  • 2x HDMI 2.1
  Chladenie: 2x ventilátor
  Rozmery: 198x121x39mm

  Požiadavky na systém:
  • odporúčaný zdroj 550W
  • 1x 8pinový napájací konektor

  Stránky o produkte Gigabyte GeForce RTX 3060 Gaming OC 8GB GDDR6:

  www.gigabyte.com/sk/Graphics-Card/GV-N3060GAMING-OC-8GD#kf

  GIGABYTE je renomovaný výrobca počítačového hardvéru a serverových riešení, ktorý sa vyznačuje kvalitou a inováciou. Ponúka širokú škálu produktov pre spotrebiteľov aj podniky, vrátane základných dosiek, grafických kariet, notebookov, monitorov, herných počítačov, mini-PC barebone, periférií a ďalších. GIGABYTE sa tiež venuje vývoju pokročilých technológií v oblasti umelej inteligencie, ekologického manažmentu a 5G komunikácie. GIGABYTE sa zaviazal dodávať lepšiu budúcnosť a zlepšovať život svojich zákazníkov.

  Parametre

  Čip

  Výrobca VGA

  GIGABYTE

  Výrobca čipu

  Výrobca hlavného grafického čipu. Ako napríklad Nvidia alebo AMD

  nVidia

  Grafický čip

  Bližšie označenie modelu grafickej karty

  GeForce RTX 3060

  Grafický čip séria

  Určuje modelovú radu grafickej karty

  GeForce RTX

  Architektúra

  Architektúra ovplyvňuje výkon, spotrebu energie a funkcie grafickej karty

  Ampere

  Pamäť

  Veľkosť pamäte

  Slúži na ukladanie dát, pre následné spracovanie grafického čipu

  8 GB

  Typ pamäte

  Grafické karty používajú rôzne typy pamäte na ukladanie a spracovanie grafických dát. Najbežnejšie typy pamäte sú: - GDDR: Graphics Double Data Rate. Tento typ pamäte je špeciálne navrhnutý pre grafické karty a ponúka vysokú rýchlosť prenosu dát. GDDR pamäte sa označujú podľa generácie, napríklad GDDR5, GDDR6 alebo GDDR6X.

  GDDR6X

  Zbernica

  Zbernica grafickej karty je súčasťou grafickej karty, ktorá slúži na prenos dát medzi grafickým procesorom a pamäťou.

  128 bit

  Frekvencia, časovanie a napätie

  Frekvencia

  Frekvencia grafickej karty je rýchlosť, s ktorou pracuje grafický procesor (GPU). Čím vyššia je frekvencia, tým viac operácií dokáže GPU vykonať za sekundu. Frekvencia grafickej karty sa zvyčajne udáva v megahertoch (MHz) alebo gigahertoch (GHz).

  1777 Mhz

  Turbo funkcia (boost clock)

  Frekvencia grafickej karty boost clock je maximálna rýchlosť, ktorú môže grafická karta dosiahnuť pri zvýšenej záťaži. Táto frekvencia sa dynamicky prispôsobuje podľa teploty, napätia a spotreby grafickej karty. Frekvencia grafickej karty boost clock je zvyčajne vyššia ako základná frekvencia a poskytuje lepší výkon v hrách a aplikáciách.

  1807 Mhz

  Rozhranie

  Štandard zbernice

  Štandard zbernice grafickej karty PCI Express je moderný a vysoko výkonný spôsob pripojenia grafickej karty k základnej doske počítača. PCI Express umožňuje grafickej karte komunikovať s procesorom a pamäťou počítača rýchlosťou až 16 GB/s. Táto rýchlosť je podstatne vyššia ako pri starších štandardoch, ako sú AGP alebo PCI. PCI Express tiež podporuje viacero grafických kariet v jednom systéme, čo umožňuje vytvárať výkonné herné alebo grafické stanice.

  PCI Express 4.0

  HDMI

  Áno

  Display Port (DP)

  Áno

  Chladenie

  Počet ventilátorov

  Chladenie grafickej karty je dôležitý faktor, ktorý ovplyvňuje jej výkon a životnosť. Počet ventilátorov na grafickej karte závisí od jej typu, veľkosti a spotreby. Všeobecne platí, že čím viac ventilátorov má grafická karta, tým lepšie sa chladí a tým nižšiu teplotu dosahuje. Avšak viac ventilátorov tiež znamená vyššiu hlučnosť a väčšiu spotrebu elektrickej energie. Preto je potrebné nájsť optimálny kompromis medzi chladením a hlukom grafickej karty.

  2

  Typ chladenia

  Typ chladenia grafickej karty je dôležitým faktorom, ktorý ovplyvňuje jej výkon, spotrebu a hlučnosť. Existujú dva základné typy chladenia: aktívne, pasívne a vodné chladenie.

  aktívne

  Napájanie

  Odporúčaný zdroj

  Napájanie grafickej karty je dôležitý aspekt pri zostavovaní počítača. Grafická karta je jednou z najviac energeticky náročných komponentov a vyžaduje si dostatočný a kvalitný zdroj elektrickej energie. Odporúčaný zdroj pre napájanie grafickej karty závisí od jej modelu, spotreby, konektorov a ďalších faktorov. Všeobecne platí, že zdroj by mal mať dostatok výkonu, účinnosti, ochrany a stability. Pre zistenie odporúčaného zdroja pre konkrétnu grafickú kartu sa odporúča použiť online kalkulačky alebo konzultovať s odborníkmi.

  550 W, 80% - 80 Plus

  Prídavné napájanie

  Prídavné napájanie grafickej karty sa pripája pomocou špeciálneho konektora na zadnej strane grafickej karty. Nie všetky grafické karty podporujú túto funkciu, preto je potrebné skontrolovať špecifikácie grafickej karty pred jej zakúpením alebo inštaláciou.

  1x 8 pin

  Rozmery

  Dĺžka grafickej karty

  do 200 mm

  Základne parametre

  Upscaling

  Upscaling je proces zvyšovania rozlíšenia obrazu pomocou algoritmov, ktoré dopĺňajú chýbajúce pixely. Tým sa dosahuje ostrejší a detailnejší obraz, aj keď zdrojový materiál má nižšie rozlíšenie. Upscaling môže byť užitočný napríklad pri hraní hier na vysokom rozlíšení alebo sledovaní videí s nízkou kvalitou.

  DLSS 2.0

  Odporúčané využitie

  herné

  OPÝTAJTE SA PORADCU

  Datacomp poradca

  Produkt manažér:

  Gabriel, Datacomp

  Zaslať otázku k produktu
  Notebooky