    Gigabyte UD1600PM, 1600W, 80+ Platinum
    zdroj do PC, ATX, 1600 W, 80 Plus Platinum, 140 mm ventilátor, modulárny zdroj, hĺbka zdroja 190 mmZobraziť viac
    PN kód
    GP-UD1600PM PG5
    Výrobca
    Záruka
    120 mesiacov
    Porovnať
    Popis produktu
    Gigabyte UD1600PM
    Vlastnosti
    • 140mm dvojité guličkové ložisko
    • ochrana OVP/OPP/SCP/UVP/OCP/OTP
    • pripravené pre ATX 3.1 a PCIe Gen 5.0
    • certifikácia 80 PLUS Platinum
    • plne modulárny dizajn
    • kompaktné prevedenie
    • AI TOP utility
    Technické parametre
    Typ: Intel Form Factor ATX 12V v3.1
    PFC: aktívny
    Výkon: 1600W
    Typ ventilátora: 140mm ventilátor s dvojitým guličkovým ložiskom
    Účinnosť: 92% pri priemernej záťaži
    Vstupný prúd: 15-7,5A
    Vstupné napätie: 100-240V
    Vstupná frekvencia: 60-50Hz
    Konektory:
    1x ATX/MB 20+4pin: 610mm
    2x CPU/EPS 4+4pin: 650mm*2
    2x PCI-e 16pin: 700mm*2
    2x PCI-E 16pin na PCI-E 8pin: 700mm*2
    4x PCI-e 6+2pin: 650mm+150mm*2
    16x SATA: 650mm+150mm+150mm+150mm*4
    6x 4 pin peripheral + 2x 4pin floppy: 600mm+150mm+150mm+150mm*2
    Rozmery:
    150 x 190 x 86 mm
    Stránky o produkte Gigabyte UD1600PM:
    www.gigabyte.cz
    Parametre
    Formát a výkon
    Formát zdroja
    Formát PC zdroja je dôležitý parameter, ktorý určuje, či sa zdroj zmestí do počítačovej skrine a či je kompatibilný s ostatnými komponentmi. Najbežnejším formátom je ATX, ktorý má rozmery 150×86×140 mm (š×v×h). Existujú aj menšie formáty, ako napríklad TFX alebo SFX, ktoré sú vhodné pre mini alebo mediálne počítače. Pri výbere formátu PC zdroja je potrebné zohľadniť aj výkon, účinnosť a počet konektorov zdroja.
    ATX
    Výkon zdroja
    1600 W
    Účinnosť zdroja
    Účinnosť zdroja vyjadruje pomer medzi dodanou a spotrebovanou elektrickou energiou. Čím je účinnosť vyššia, tým menej energie sa premieňa na teplo a tým nižšie sú prevádzkové náklady. Väčšina moderných PC zdrojov má účinnosť aspoň 80%, čo znamená, že zo 100 W spotrebovanej energie dodajú 80 W do počítača. Niektoré zdroje majú dokonca účinnosť vyššiu ako 90%, čo im zabezpečuje certifikát 80 Plus Gold alebo Platinum. Pri výbere PC zdroja by ste mali brať do úvahy nielen jeho výkon, ale aj jeho účinnosť, ktorá ovplyvňuje spotrebu, teplotu a hlučnosť vášho systému.
    80 Plus Platinum
    Odpojiteľné káble
    modulárny zdroj
    Hĺbka zdroja
    Hĺbka PC zdroja je dôležitý parameter, ktorý ovplyvňuje kompatibilitu zdroja s vašou počítačovou skriňou. Zdroje sa zvyčajne vyrábajú v štandardnej hĺbke 140 mm alebo 150 mm, ale existujú aj kratšie alebo dlhšie modely. Pri výbere zdroja si preto overte, akú maximálnu hĺbku zdroja podporuje vaša skriňa a či má dostatok priestoru pre pripojenie káblov .
    190 mm
    Chladenie
    Zero RPM mode
    áno
    Ventilátor chladenia
    Veľkosť použitého ventilátora v PC zdoji
    140 mm
    Konektory
    ATX (20+4pin)
    ATX (20+4pin) je štandardný konektor pre pripojenie zdroja k základnej doske počítača. Tento konektor sa skladá z 20-pinového a 4-pinového modulu, ktoré sa dajú spojiť alebo oddeliť podľa potreby. ATX (20+4pin) konektor umožňuje kompatibilitu so staršími aj novšími základnými doskami.
    1x
    CPU (4pin)
    CPU (4pin) je konektor, ktorý slúži na napájanie procesora v počítači. Niektoré zdroje majú 8pinový konektor, ktorý sa dá rozdeliť na dva 4pinové. Tento konektor sa pripája na základnú dosku do špeciálneho slotu označeného ako CPU_PWR alebo ATX12V. Je dôležité, aby ste použili správny konektor, pretože inak môžete poškodiť zdroj alebo procesor.
    2x
    Molex (4pin)
    Molex (4pin) je typ konektora, ktorý sa používa pri PC zdrojoch na pripojenie rôznych zariadení, ako sú pevné disky, optické mechaniky, ventilátory alebo osvetlenie. Molex (4pin) má štyri piny: dva pre 12 V napätie, jeden pre 5 V napätie a jeden pre zem. Molex (4pin) je starší štandard a postupne sa nahradzuje novšími konektormi, ako sú SATA alebo PCIe.
    6x
    PCI-Express (6+2pin)
    PCI-Express (6+2pin) je typ konektora, ktorý sa používa na pripojenie grafických kariet k PC zdrojom. Tento konektor má 8 pinov, z ktorých 2 sú oddeliteľné. To umožňuje pripojiť grafické karty, ktoré vyžadujú buď 6-pinový alebo 8-pinový konektor. PC zdroje s PCI-Express (6+2pin) konektormi sú vhodné pre výkonné herné počítače alebo pre těžbu kryptoměn.
    4x
    SATA (15pin)
    SATA (15pin) je typ konektora, ktorý sa používa na pripojenie pevných diskov, optických mechaník a iných zariadení k zdroju napájania v počítačoch. SATA (15pin) konektor má 15 pinov, z ktorých 3 sú pre +3.3 V, 3 pre +5 V, 3 pre +12 V a 6 pre uzemnenie. SATA (15pin) konektor je menší a tenší ako starší molex (4pin) konektor a umožňuje lepšiu organizáciu káblov v skrini.
    16x
    Ostatné parametre
    Aktívne PFC
    áno
    Farba
    čierna
    Sieťový vypínač
    OPÝTAJTE SA PORADCU
    Datacomp poradca
    Produkt manažér:
    Gabriel, Datacomp
    szmerek.gabriel@datacomp.sk
    Alternatívy v kategórií PC zdroje nad 850W 5