Myška zadarmo k ASUS notebookom
Lenovo Ducati 5

.
 

Inštalácia a aktivácia Microsoft 365 alebo Office 2019

Microsoft Office sú najrozšírenejšie a najpoužívanejšie balíky od spoločnosti Microsoft. Podporuje operačné systémy Microsoft Windows, Mac OS a Mac OS X, Android, iOS.

Inštalácia a aktivácia Office 365 | Inštalácia a aktivácia Office 2019 | Často kladené otázky


Súčasťou balíka Microsoft 365 sú prémiové aplikácie Word, Excel, Powerpoint, Outlook, Onenote, Acces (pre PC), Publisher (pre PC). Balík 2019 obsahuje klasické aplikácie Word, Excel, Powerpoint, Outlook (súčaťou verzie pre domacnosti a podnikateľov).

Pôvodný balík Microsoft Office 365 od 21.4.2020 zmenil názov na Microsoft 365, viac informácí sa dočítate v článku Predstavujeme Microsoft 365 

Nemám zakúpený balík Microsoft Office

Vyberte si vhodný balík v našej ponuke aplikácií Microsoft Office, alebo si nechajte poradiť s výberom správneho balíka pre vás a využite nášho poradcu - Ako vybrať Microsoft Office.
 

Office 2019 Microsoft 365

Mám zakúpený balík Microsoft Office

Ak už software máte zakúpený ale potrebujete poradiť s aktiváciou alebo inštaláciou v tomto článku sa dozviete ako nainštalovať služby Office 365 alebo balíky Office 2016 a Office 2013 do počítača alebo Macu.

Skôr ako začnete, skontrolujte, či vaše PC alebo váš Mac spĺňa systémové požiadavky.

Ak Office inštalujete prvýkrát, možno máte niekoľko predinštalačných krokov alebo je potrebné vykonať inú množinu krokov. Postup závisí od toho, či vaša kópia balíka Office je Office pre domácnosti alebo Office pre podniky, a od toho, či máte alebo nemáte kód Product Key, ktorý je ešte potrebné uplatniť, existujúce konto priradené k balíku Office alebo vopred priradenú licenciu.

Ak však preinštalovávate Office, ak ste kód Product Key už uplatnili alebo ak inštalujete Office v práci alebo škole a viete, že máte licenciu, prejdite nižšie do časti o prihlásení a inštalácii balíka Office v počítači alebo Macu.

Inštalácia a aktivácia Microsoft 365

Microsoft 365 je ročné predplatné služieb Microsoft, ktoré je potrebné každý rok obnoviť.
 

1. Vo vašom počítači alebo počítači Mac prejdite na stránku microsoft365.com/setup


2. Prihláste sa pomocou svojho konta Microsoft alebo si vytvorte nové. Zapíšte si informácie o svojom konte, aby ste mohli balík Office nainštalovať na všetkých vašich zariadeniach a kedykoľvek svoje konto spravovať.


3. Zadajte 25-číselný kód Product Key, ktorý sa nachádza na zadnej strane karty v balení.


4. Postupujte podľa pokynov na obrazovke a začnite využívať služby Microsoft 365.


Obnovenie predplatného: Ak ste si tento produkt zakúpili na obnovenie predplatného, dokončite kroky 1-3 a ste pripravení produkt používať.

Preskúmajte Microsoft 365


1. Prejdite na adresu microsoft365.com/explore

2. Prihláste sa do svojho konta Microsoft (ak je to potrebné) a môžete:
 • inštalovať dodatočné zariadenia
 • zdieľať svoje výhody (iba pre rodinné predplatné)
 • obnoviť predplatné
 • získať pomoc s predplatným
 • objavovať ďalšie funkcie

Inštalácia a aktivácia Microsoft Office 2019

Microsoft Office 2019 je trvalá licencia Microsoft služieb.

1. Vo svojom počítači alebo počítači Mac prejdite na stránku office.com/setup

2. Prihláste sa pomocou svojho konta Microsoft alebo si vytvorte nové. Zapíšte si informácie o svojom konte, aby ste mohli balík Office nainštalovať na všetkých vašich zariadeniach a kedykoľvek svoje konto spravovať.

3. Zadajte 25-číselný kód Product Key, ktorý sa nachádza na zadnej strane karty v balení.

4. Postupujte podľa pokynov na obrazovke. Ste pripravení na inštaláciu balíka Office.
 

Inštalácia balíka Office

1. V závislosti od vášho prehliadača kliknite na položku Spustiť (v prehliadači Microsoft Edge alebo Internet Explorer), Nastavenie (v Chrome) alebo Uložiť súbor (vo Firefoxe).

Ak sa vám zobrazí výzva na kontrolu používateľských kont so znením Chcete tejto aplikácii povoliť vykonávanie zmien vo svojom zariadení?, kliknite na tlačidlo Áno.

Inštalácia začína.

2. Inštalácia je dokončená, keď sa vám zobrazí správa „Všetko máte nastavené! Office je nainštalovaný” a prehrá sa animácia so zobrazením, kde nájdete aplikácie balíka Office vo svojom počítači. Zadajte Zavrieť.


Ak máte problémy s inštaláciou, napríklad ak inštalácia balíka Office trvá príliš dlho, prejdite na Microsoft pomoc s inštaláciou.

Podrobný návod stiahnutia a inštalácie alebo preinštalovania služby Microsoft 365 alebo balíka Office 2019 v PC alebo Macu na Microsoft stránke.

Aktivácia balíka Office

1. Ak chcete otvoriť aplikáciu balíka Office, vyberte tlačidlo Štart (v ľavom dolnom rohu obrazovky) napíšte názov aplikácie, napríklad Word.


2. Ak chcete otvoriť aplikáciu balíka Office, vyberte jej ikonu vo výsledkoch vyhľadávania.

3. Keď sa otvorí aplikácia balíka Office, prijmite podmienky licenčnej zmluvy. Office je aktivovaný a pripravený na používanie.

Poznámka: Ak sa vyskytnú problémy s aktiváciou balíka Office, zobrazí sa Sprievodca aktiváciou. Dokončite aktiváciu balíka Office podľa krokov v sprievodcovi.


Kompletný postup aktivácie balíka služby Microsoft 365 alebo balíka Office 2019 v PC alebo Macu na Microsoft stránke.

aplikacie microsoft

 Často kladené otázky na Microsoft Office (FAQ)

Aký je rozdiel medzi plánmi predplatného na Microsoft 365 a jednorazovo zakúpeným balíkom Office?

Prostredníctvom plánov predplatného Microsoft 365 získate
 • prémiové aplikácie balíka Office: Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Publisher a Access (Publisher a Access sú k dispozícii len v osobnom počítači)
 • 1 TB cloudového úložiska v službe OneDrive, pokročilé bezpečnostné funkcie,
 • podporu od odborníkov zo spoločnosti Microsoft a ďalšie výhody
Microsoft 365 môžete nainštalovať do rôznych zariadení vrátane osobných počítačov, počítačov Mac, tabletov so systémom Android™, telefónov s Androidom a do zariadení iPad® a iPhone®. S aktívnym predplatným na Microsoft 365 máte vždy najaktuálnejšiu verziu aplikácií balíka Office.
Ďalšie informácie o službe: Microsoft 365 
 

Office 2019 predstavuje jednorazový nákup, ktorý zahŕňa
 • klasické aplikácie ako Word, Excel a PowerPoint na použitie v jednom osobnom počítači alebo počítači Mac
Tieto programy sa neaktualizujú automaticky a je preto potrebné si po vydaní novej verzie znova zakúpiť balík Office. Aktuálnymi verziami aplikácií balíka Office dostupnými na jednorazový nákup sú verzie aplikácií v balíku Office 2019. Office vo forme jednorazového nákupu nezahŕňa žiadnu zo služieb Microsoft 365.

Zistite viac o rozdieloch medzi službami Microsoft 365 a balíkom Office 2019

Ako zistím, či vo svojom osobnom počítači alebo počítači Mac môžem používať Office?

Môžete skontrolovať, či vaše zariadenie podporuje vašu verziu balíka Office. Stačí si prezrieť úplné systémové požiadavky balíka Office.

Bude Office rovnaký v osobnom počítači, počítači Mac a v mobilnom zariadení?

Nie. Aplikácie balíka Office sú prispôsobené pre každú platformu a každé zariadenie tak, aby fungovali čo najlepšie. Aplikácie balíka Office dostupné pre používateľov počítačov Mac a čísla verzií sa môžu líšiť od aplikácií dostupných pre používateľov osobných počítačov.

Môžu používatelia so staršou verziou balíka Office otvárať dokumenty, ktoré vytvorím v službách Microsoft 365 alebo balíku Office 2019?

Produkt Microsoft 365, a aplikácie balíkov Office 2019, Office 2016, Office 2013, Office 2010, Office 2007, Office pre Mac 2011 a Office pre Mac 2008 umožňujú otvoriť dokumenty bez akýchkoľvek ďalších krokov. Zákazníci so staršími verziami balíka Office si pravdepodobne budú musieť stiahnuť a nainštalovať balík Compatibility Pack.

Mám pri používaní predplatného Microsoft 365 kontrolu nad svojimi dokumentmi?

Áno. Dokumenty, ktoré ste vytvorili, patria len vám. Môžete ich uložiť online vo OneDrive alebo lokálne v osobnom počítači alebo v počítači Mac. Zistite, čo sa stane po zrušení predplatného.

Vyžaduje balík Office alebo predplatné Microsoft 365 prístup na internet?

 • Na inštaláciu a aktiváciu najnovších vydaní balíkov Office a všetkých plánov predplatného Microsoft 365 je potrebný prístup na internet.
 • Na používanie aplikácií balíka Office, napríklad Wordu, Excelu a PowerPointu, nemusíte byť pripojení na internet, pretože aplikácie máte úplne nainštalované v počítači.
V prípade plánov predplatného Microsoft 365 je prístup na internet potrebný aj na spravovanie konta predplatného, napríklad na inštaláciu balíka Office do ďalších PC alebo na zmenu možností fakturácie. Prístup na internet sa vyžaduje aj na prístup k dokumentom uloženým v službe OneDrive, pokiaľ si nenainštalujete aplikáciu OneDrive Desktop. Na internet by ste sa mali pripájať pravidelne, aby ste mali aktuálnu verziu balíka Office a mohli využívať automatické inovácie. Ak sa na internet nepripojíte minimálne každých 31 dní, aplikácie prejdú do režimu s obmedzenou funkčnosťou, v ktorom môžete dokumenty zobrazovať a tlačiť, nemôžete ich však upravovať ani vytvárať nové. Aplikácie balíka Office znova aktivujete opätovným pripojením na internet.  

Čo je konto Microsoft a prečo ho potrebujem, ak si chcem vyskúšať alebo kúpiť Office?

Konto Microsoft je kombinácia e-mailovej adresu a hesla, pomocou ktorých sa prihlasujete do služieb ako Hotmail, OneDrive, Windows Phone, Xbox LIVE a Outlook.com. Ak niektorú z týchto služieb používate, už máte konto Microsoft, ktoré môžete použiť, prípadne si môžete vytvoriť nové konto. Ďalšie informácie o konte Microsoft. Keď si registrujete skúšobnú verziu alebo kupujete Office, zobrazí sa výzva na prihlásenie pomocou konta Microsoft. Pomocou tohto konta sa treba prihlásiť, ak chcete inštalovať a spravovať softvér balíka Office alebo využívať niektoré výhody predplatného vrátane ukladacieho priestoru vo OneDrive a minút na volanie cez Skype.

Aký je maximálny počet licencií na Office, ktoré môžem aktivovať pomocou jedného konta Microsoft?

Používatelia si môžu aktivovať 1 predplatné Microsoft 365 Family a Microsoft 365 Personal a maximálne 25 licencií balíka Office 2019 pre študentov a domácnosti, Office 2019 pre podnikateľov a Office 2019 Professional.

 

Zobraziť aplikácie Microsoft Office
 
 
 

Naposledy navštívené

 
 
 
 

 

 
    Kód Názov produktu Vaša cena  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Porovnať - 0 ks
 
 

 

 

 

  Kód Názov produktu Vaša cena    
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Infolinka 0850 100 200
 
 
 
Košík
0 €
0 ks
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 • 5
  predajní
 • 20 rokov
  20 rokov
  na trhu
 • 200 000 objednávok ročne
  200 000
  objednávok ročne
 • 70 000 položiek skladom
  70 000
  položiek skladom
 
© 2000 - 2020, Datacomp s.r.o.
Datacomp s.r.o. je autorizovaný partner svetových výrobcov počítačov a spotrebnej elektroniky. Ochrana osobných údajov a cookies
Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní súhlasíte s používaním cookies.  
Notebooky