INFOLINKA0850 100 200

(9:00-18:00)

0
0,00

Košík

  Ozobot - malý programovateľný robot

  Máte doma zvedavé dieťa, malého vedca alebo programátora? Chcete kreatívne tráviť čas so svojimi deťmi? Hrajte a učte sa s Ozobot. Ponorte sa spolu s ním do sveta programovania a užite si spoločnú zábavu. Programovať viete aj na malom kúsku papiera kreslením si farebnými fixami. Také jednoduché to je. A navyše aj skúsenejší programátori sa s Ozobotom určite nudiť nebudú.

  Ozobot - malý programovateľný robot
  Ozobot je mikrorobot. Jeho veľkosť, jednoduchosť, cena, zvuky, LED svetlá, dizajn a unikátny spôsob svetelného nahrávania programov ho robí naozaj jedinečným. 

  Ozobot je miniatúrny programovateľný robot, ktorý sa zmestí do dlane. Je tak náročný a zábavný, akým si ho urobíte. Vie byť jednoduchý a intuitívny, ale aj detailne programovateľný a zároveň komplexný. Rozvíja kreativitu, logické a algoritmické myslenie zábavnou formou a zároveň sa vďaka nemu učia deti základy programovania. 

  STEAM - efektívna metóda hrania a učenia sa 

  Vďaka Ozobotovi zvládnete základy robotiky a programovania, ale osvojíte si s ním aj pokročilé možnosti kódovania. Navyše Ozobot je schválenou edukačnou pomôckou. Na školách a univerzitách je Ozobot využívaný na výučbu základov programovania, matematiky, logiky, ale dokáže sa uplatniť vo všetkých výukových predmetoch pomocou využitia výukovej metódy STEAM (Science, Technology, Engineering, Arts, Mathematics). 

  Ozobot ponúka objavovanie praktických možností týchto vied. STEAM metóda prepája svet vedy, techniky i umenia a tým rozvíja schopnosti komunikácie, kritického myslenia, spolupráce a riešenia problémov. Ozobot zjednodušuje výuku základov programovania, alebo sa používa ako hračka pre programátorských nadšencov. Používa sa aj ako interaktívna pomôcka.

  Jedinečné možnosti programovania a využitia

  Ozobot je možné programovať dvoma základnými spôsobmi. Prvým spôsobom je programovanie pomocou farebných kódov. Ozobot využíva na komunikáciu jedinečný farebný jazyk založený na rôznych variáciách zelenej, modrej a červenej, pričom každá variácia znamená pre Ozobota iný povel – tzv. ozokód. Je schopný vizualizovať jednoduché aj komplexnejšie farebné príkazy svojim pohybom a blikaním svetla. 

  Zmeňte rýchlosť, smer, farbu a intenzitu blikania integrovanej LED diódy. Nechajte Ozobota rotovať ako tornádo alebo tancovať. Nakreslite čiaru a Ozobot ju ihneď začne sledovať pomocou svetelných senzorov ako lokomotíva koľajnicu. Alebo nakreslite na čiaru križovatku a Ozobot sa sám rozhodne, ktorým smerom sa vydá.


  Ako druhú možnosť pre programovanie Ozobot využíva blokové programovanie v jednoduchom editore OzoBlockly. Na programovanie je využitý blokový jazyk vychádzajúci z JavaScriptovej knižnice Blockly pre tvorbu vizuálnych programovacích editorov.

  Jednoduchou formou skladania blokov vytvoríte program, ktorý potom nahráte do Ozobota a spustíte. Každý blok si môžete zobraziť aj v programovacom jazyku Python. Postavte Ozobota na displej tabletu a riešte logické úlohy, naprogramujte choreografiu na svoju obľúbenú pesničku alebo si zahrajte stolové hry s deťmi. 

  Nekonečná zábava s Ozobotom

  Ozobot je interaktívna hračka a zároveň edukatívna pomôcka. Je vhodný pre všetky vekové kategórie. Jedným z najväčších lákadiel tohto malého robota je programovanie fixou na hárku malého bieleho papiera. Vďaka jeho kompaktnosti oceníte aj to, že s ním môžete tvoriť prakticky všade, potrebujete len hárok papiera a farebné fixy. 


  Ozobot ponúka nekonečné možnosti zábavy. Viete ho naprogramovať pomocou farebných fixiek, vytvoriť pre neho trasy rôznych náročností alebo ho naprogramovať pomocou počítača. Robot vie okrem papiera sledovať aj krezby na obrazovke tabletu. Navyše neutrálny tvar Ozobota umožňuje jednoducho vytvoriť a použiť kostým z papiera, prípadne aplikáciu vytvorenú na 3D tlačiarni. Možnosti použitia Ozobot sú neobmedzené, stačí len predstavivosť a schopnosti používateľa. 


  Podpora ozobot je vysoká. Ozobot classroom ponúka stovky lekcií a nápadov. Potrebujete už len chuť, čas a možnosti ako sa zabaviť s Ozobotom sú neobmedzené. Zaujímavé materiály a projekty čakajú len na vás. 

  Varianty Ozobot 

  Ozobot je k dispozícii v dvoch variantách Ozobot Bit+ (nasledovník Ozobot Bit) a Ozobot EVO. Obe varianty Ozobota disponujú optickými senzormi na detekciu čiar a farieb a LED svetlom, ktoré je možné tiež programovať. Ozobot EVO má navyše Bluetooth konektivitu, viacfarebné LED diódy, proximity senzory (bezkontaktné snímače, ktoré detekujú prítomnosť blízkych objektov bez fyzického kontaktu, tzv. senzory priblíženia), integrovaný reproduktor a kompatibilitu s pripojením k iOS a Android. Nabíjanie Ozobota je riešené pomocou microUSB portu.

  Ozobot Bit+

  (v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Ozobot Bit) má niekoľko výhod:

  • 3x väčšia kapacita akumulátora
  • 2x dlhšia doba prevádzky (až 60 minút)
  • optické senzory pre sledovanie riadkov a farebných kódov
  • vylepšené LED svetlá
  • kompatibilita s Arduino™
  • vylepšený vypínač pre maximálnu životnosť batérie
  • podpora bezdrôtového nabíjania
  • vylepšená konštrukcia a silný polykarbonátový kryt
  • dobíjací LiPo akumulátor

  Ozobot Evo

  meria len 26mm, ale je nabitý najnovšími technológiami:

  • Bluetooth® Low Energy ( dosah až 10 m)
  • senzory priblíženia
  • optické senzory
  • LED svetlá
  • zabudovaný reproduktor
  • odolné polykarbonátové púzdro
  • pravidelná aktualizácia softvéru
  • podpora bezdrôtového nabíjania
  • nabíjací LiPo akumulátor (60 min doba nabitia )

  Súčasťou balenia Ozobota je aj interaktívna príručka, ktorá postupne a zrozumiteľne vysvetlí ako Ozobot funguje a ako mu zadať pokyny.


  Hrajte a učte sa s Ozobot. Ponuka Ozobot poteší vás a vaše deti.  

   

  Notebooky