INFOLINKA0850 100 200

(9:00-18:00)

0
0,00

Košík

  Ako vybrať akčnú kameru?

  Akčná kamera je kompaktná a odolná kamera, navrhnutá pre nahrávanie adrenalínových činností. Tieto kamery sú bežne používané pri rôznych športových aktivitách, ako sú potápanie, surfovanie, horolezectvo, cyklistika, lyžovanie a podobne. Ako si vybrať tú správnu akčnú kameru?
  Ako vybrať akčnú kameruAkčné kamery majú niekoľko špecifických funkcií, ktoré ich odlišujú od bežných fotoaparátov a kamier. Patrí sem vodoodolná konštrukcia, stabilizácia obrazu, ultraširokouhlý objektív s minimálnym skreslením, vysoké rozlíšenie záznamu a možnosť zaznamenávať video pri vysokých snímkových frekvenciách. Taktiež majú obvykle jednoduché ovládanie.

  Vďaka svojej kompaktnosti, odolnosti a výkonnosti sú akčné kamery populárne medzi dobrodruhmi, športovcami, cestovateľmi a všetkými, ktorí chcú zachytiť svoje vzrušujúce zážitky a zdieľať ich s ostatnými.

  Kvalita videa

  Rozlíšenie vašej akčnej kamery by vám mali umožniť zachytiť jasné, ostré a pohlcujúce zábery alebo statické obrázky. Využite najvyššie dostupné rozlíšenie, ktoré je dnes k dispozícii – 4K – ale iba ak vyhovuje vašim potrebám. Skontrolujte rozlíšenie kamery a jej schopnosti zaznamenať videá vo vysokom rozlíšení, ako je napríklad 8K alebo 4K, minimálne odporúčame však Full HD rozlíšenie.
  Ako vybrať akčnú kameru pomocou rozlíšeniaKvalitný obraz je dôležitý pre zachytenie detailov a zlepšenie celkovej vizuálnej skúsenosti. Ak chcete, aby vaše videá boli čo najstabilnejšie, vyberte kameru s integrovanou stabilizáciou obrazu. Toto je veľmi užitočná funkcia pri zachytávaní pohybových a akčných aktivít.

  Štandardom je zadný hlavný displej, kde nastavujete všetky parametre, zvyčajne má aj dotykovú vrstvu. Je dôležité, koľko displejov akčná kamera obsahuje. Veľkou výhodou je, ak má akčná kamera ešte jeden displej na prednej strane vedľa objektívu. Ten môžete využiť aj ako náhľad vášho záznamu. Dotyková obrazovka robí veci ešte lepšími a ponúka priamy prístup k ovládacím prvkom a nastaveniam.

  Frekvencie záznamu

  Väčšina akčných kamier má rýchlosť záznamu 30 snímok za sekundu, čo je dosť dobré pre takmer každého. Ak plánujete zachytiť rýchle zábery, možno budete chcieť akčné kamery so záznamom 120 až 240 fps, ktoré možno použiť na vykreslenie spomalených videí.
  Kľúčové je aj zorné pole kamery. Akčné kamery majú zorné pole v rozsahu od úzkych 90 stupňov po širšie zorné pole 170 stupňov. Niektoré z novších modelov sú vybavené nastaviteľným zorným poľom. Majú tiež funkciu korekcie objektívu, ktorá eliminuje skreslenie objektívu, ktoré by mohlo byť spôsobené širokouhlým uhlom.

  Funkcie akčnej kamery

  Preskúmajte dostupné funkcie akčnej kamery a zistite, či vyhovujú vašim potrebám. Niektoré kamery môžu mať funkcie ako Wi-Fi pripojenie, GPS, hlasové ovládanie alebo možnosť pripojenia externého mikrofónu
  akčná kamera a vodeodolnosťV prípade ak plánujete používať kameru pri vodných športoch alebo iných aktivitách v exteriéri, zistite či je kamera vodotesná a aký je jej maximálny hĺbkový dosah. To vám umožní bezpečne zaznamenať zábery aj pod vodou. Niektoré akčné kamery sú vodotesné samy o sebe, niektoré potrebujú na to špeciálne puzdro.

  Príslušenstvo

  Niektoré akčné kamery sa dodávajú s balíkom príslušenstva, zatiaľ čo iné vyžadujú, aby ste si ich zakúpili samostatne. Toto príslušenstvo zahŕňa lepiace držiaky a držiaky na statívy, ktoré môžu byť pre začiatočníkov dostatočné. Existuje množstvo príslušenstva, ktoré čaká na preskúmanie. Ak ste cyklista, ktorý miluje zaznamenávanie zážitkov z jazdy, môžete použiť držiak na prilbu alebo držiak na riadidlá pre pokrytie pohodlných uhlov nahrávania.
  akčná kamera - príslušenstvo
  Pre vysokokvalitné video a audio nahrávky vyžadujú tieto akčné kamery microSD karty UHS (Ultra-high-speed) . Väčšina akčných kamier podporuje microSD karty až do 32 GB , ale prémiovejšie modely môžu mať až 128 GB a viac. Nejde len o podporu pamäťových kariet, ale aj o možnosť posielať súbory cez vlastnú Wi-Fi sieť. Taktiež niektoré akčné kamery dovoľujú vysielať priamo živý záznam na niektorú z podporovaných sociálnych sietí.
  úložisko pre akčnú kameruAk plánujete dlhšie aktivity, zvážte kameru s dlhou výdržou batérie alebo možnosťou výmeny batérie za inú. Niektoré balenia akčných kamier obsahujú viacero batérií, resp. sú batérie bez problémov dokúpiteľné.

  Nakoniec si stanovte cenový rozpočet, ktorý ste pripravení investovať do akčnej kamery. Existuje široká škála akčných kamier rôznych značiek a modelov, ktoré sa líšia v cenách, takže si vyberte tú, ktorá spĺňa vaše požiadavky, a zároveň sa zmestí do vášho rozpočtu.

  Zobraziť športové kamery
  Notebooky