Vybavenie pre streamovanie

Začnite svoju streamovaciu kariéru na Twitchi a YouTube s najlepším streamovacím zariadením. Či už ste začiatočník alebo profesionál, máme všetko, čo potrebujete na streamovanie.

Pre mnohých hráčov je snom, aby si mohli zarobiť na živobytie svojou vášňou. Streamovanie je jedným zo spôsobov, ako to urobiť, ale vo svete, kde už každý streamuje, potrebujete profesionálne vyzerajúce zariadenia, aby ste vynikli z davu. Existuje veľa sprievodcov, ako začať streamovať na Twitch, YouTube, DLive alebo na Facebooku.

Tieto príručky zvyčajne pokrývajú softvér, ktorý potrebujete a zložitosti vecí, ako sú prekrytia, výber scén, chatboty a ďalšie. Málokto však hovorí o výbave, ktorú potrebujete, aby váš stream vyzeral špičkovo.

Počítačová zostava 

Či už na prezentáciu zručností alebo grafiky v hrách, alebo strihanie a následná úprava videí. Výkonný počítač je polovička úspechu. Nie každý počítač je vhodný na streamovanie videí. Počítač musí mať dostatočný výkon. Hlavne keď sa jedná o streamovanie herného obsahu. Nikto sa nechce pozerať na hry v nízkom rozlíšení a nízkych grafických nastaveniach. Preto takýto počítač by mal obsahovať výkonnú grafickú kartu a rýchle pamäte RAM.
 

V ponuke máme naše Datacomp Gamers zostavy so zvýhodnenou zárukou a najlepším pomerom cena a výkon.

 

 Webová kamera alebo DSLR 

Najlepší streameri používajú kvalitnejšie fotoaparáty a Capture carad ako napríklad Elgato Cam Link 4K. Vedeli ste, že namiesto webovej kamery môžete použiť svoju DSLR kameru alebo iný digitálny fotoaparát? Stačí vám fotoaparát a Capture card typu plug and play, ktorá vám umožní premeniť vašu obľúbenú digitálnu zrkadlovku na oveľa lepšiu webovú kameru.
Čo znamená že pri streamovaní, hovoroch so zoomom alebo pri čomkoľvek inom čo robíte, budete mať vždy čistý obraz. Jednoduchšie riešenie ako to urobiť je aj použitím nejakej streamovacej kamery.
 

Dobrá voľba je napríklad Razer Kiyo. Tá zaznamenáva video v rozlíšenie 720p pri 60 fps pre verný herný zážitok. Viacstupňové kruhové svetlo vytvára osvetlenie ako v štúdiu a spolu s možnosťou Full HD rozlíšenia (1080p pri 30 fps) je táto kamera ideálna na streamovanie a video hovory. Osvetlenie sa samozrejme dá dokúpiť aj zvlášť a o tom je ďalšia časť.

Vhodné osvetlenie 

Dobré osvetlenie je nevyhnutnou súčasťou profesionálne vyzerajúceho streamu. Urobte to správne a vaše publikum vás bude vidieť jasnejšie a ostrejšie. K dispozícii sú rôzne možnosti, niektoré je možné ovládať pomocou softvéru na vašom PC, iné cez aplikácie v telefóne alebo Elgato Stream Deck. Tieto možnosti osvetlenia zahŕňajú aj rozptýlené osvetlenie, ktoré je šetrné k očiam. Čo je potrebné, ak streamujete hodiny a hodiny.

Zelené plátno 

Ak máte dobrý fotoaparát a dostatočné osvetlenie, ďalším logickým krokom je zelené plátno. To je to, čo používate na skrytie neporiadku vo vašej izbe alebo na minimalizovanie množstva rušenia, ktoré vaša webová kamera spôsobuje v hre. Green Screen pripravuje pôdu pre skutočne pohlcujúce vysielanie v priebehu. Poriadok za niekoľkých sekúnd? So zelenou obrazovkou môžete použiť Chroma Key Filter, aby sa čokoľvek zelené stalo priehľadným.

Zelené obrazovky môžu byť vo všeobecnosti trochu lahôdkou pretože na dosiahnutie najlepších výsledkov potrebujete nielen správne osvetlenie, ale musíte tiež zabezpečiť, aby panel zelenej obrazovky bol hladký a bez záhybov.

Skladacia zelená obrazovka Elgato je fantastickým riešením. Je obrovská, ale rýchlo sa zroluje do mohutnej základne, ktorú možno uložiť, keď sa nepoužíva. Je dostatočne veľký na to, aby ste sa pred ním postavil, dostatočne široký na to, aby zaplnil pohľad fotoaparátu, a zároveň je pevný a odolný.

Vysokokvalitný mikrofón

Každý streamer ktorý stojí za to, bude mať na svojom stole kvalitný mikrofón, ktorý mu umožní rozprávať sa s publikom počas hrania bez šumu a praskania. V ideálnom prípade chcete kvalitný mikrofón, ktorý blokuje okolitý hluk, zameriava sa na váš hlas a znie tiež skvelo.
Najlepšie je keď počuť iba vás, bez rušivých zvukov ako je napríklad ťukanie do klávesnice alebo dýchanie do mikrofónu.

Smerovanie a ovládanie zvuku 

Okrem dobrého mikrofónu existujú aj iné veci, ktoré môžete použiť na zlepšenie streamovaného zvuku. Napríklad Elgato Wave XLR. Kto používa XLR mikrofón na komentovanie svojich streamov, sa rýchlo naučí oceniť rozhranie mikrofónu Wave XLR od Elgato. Slúži nielen ako mixážny pult medzi mikrofónom a audio výstupom PC pre dokonalý streamovaný zvuk, ale možno ho použiť aj ako zosilňovač.

Mikrorozhranie Wave XLR je pripojené k PC cez USB. Rozhranie mikrofónu Wave XLR od Elgato uľahčuje používanie vášho milovaného XLR mikrofónu na profesionálne streamovanie. Vstupnú úroveň mikrofónu možno rýchlo nastaviť alebo úplne vypnúť pomocou veľkého otočného ovládača. Predvoľby pre mixovanie s hrami, hudbou alebo streamovacími službami je možné načítať a individuálne upraviť pomocou softvéru. Predvoľby je možné načítať cez Elgato's Stream Deck stlačením jedného tlačidla.

Ovládací panel pre stream 

Keď sa naučíte základy streamovania, začnete sa snažiť oživiť veci pridaním scén, prechodov, emócií a všemožných ďalších vecí, aby sa vaše publikum zabavilo. Čoskoro si tiež uvedomíte, že ak by ste mali tie správne nástroje, mohli by ste to všetko urobiť oveľa plynulejšie. Samozrejme bez toho aby ste musel prerušiť hru alebo váš stream.

Elgato Stream Deck je jednou z vecí, ktoré si ťažko obľúbite, kým ju sami nezačnete používať. Je to malá ovládacia skrinka, ktorá sa pripája k vášmu PC a umožňuje vám priradiť rôzne akcie k masívne prispôsobiteľným LCD tlačidlám.


Keď začnete streamovať, môžete nastaviť tlačidlá pre všetky druhy akcií. Spustenie streamu, prepínanie medzi scénami, prehrávanie gifov, posielanie chatových správ publiku, dočasné stlmenie mikrofónu, atď.

Môžete tiež nastaviť ovládacie prvky do priečinkov (a dokonca aj priečinkov v priečinkoch), čo znamená, že iba 15 tlačidiel vám umožní prístup ku všetkým druhom ovládacích prvkov, akcií a ďalších. Pomocou multifunkčných tlačidiel môžete tiež jediným stlačením priradiť početné udalosti.

Máme napríklad jedno nastavenie, ktoré zapína osvetlenie Philips Hue, zapína osvetlenie tlačidiel, otvára OBS Streamlabs, otvára Discord a spúšťa Twitch všetko jediným tlačidlom. Stream Deck je dostupný v rôznych veľkostiach od malého, 6-tlačidlového Stream Deck Mini až po 32-tlačidlový Stream Deck XL. S každým jedným však môžete urobiť veľa. 

Voliteľné príslušenstvo pre stream 

Herná stolička

Každý streamer strávi za počítačom veľké množstvo času. Či už pri vytváraní herného obsahu alebo pri následnom spracúvaní a úprave. Preto netreba zabúdať aj na svoje zdravie a pohodlie. Ideálna herná stolička by mala byť oporou pre váš chrbát a hlavu a zaistiť Vám tak čo najlepší pocit zo sedenia.

Klávesnica a myš

Ideálnou voľbou sú mechanické klávesnice a myšky s vymeniteľnými switchami. Tieto zariadenia sú mechanicky odolnejšie a ich odozva je veľmi nízka.

Ale ak chcete vyniknúť na svojom stream kanály, stojí určite za spomenutie RGB podsvietenie. Preto je dobré, ak máte príslušenstvo od jedného výrobcu.
Každý výrobca má svoj vlastný program, ktorým je možné ovládať farbu, intenzitu a rôzne efekty podsvietenia. Najznámejšie sú iCUE od Corsairu, AURA Sync od spoločnosti ASUS, Razer Chroma, Logitech a Cooler Master.

Monitor

Herné Monitory je ideálne mať aspoň dva. Jeden na streamovaný obsah a ten druhý na kontrolu chatu alebo nastavení streamu. Hlavný monitor by mal mať čo najmenšiu odozvu a čo najväčšiu obnovovaciu frekvenciu. Druhý monitor je dobré mať s možnosťou pivot. Pivot umožňuje otočiť na výšku pre lepší prehľad v chatoch a podobne. Medzi hráčmi sa povráva že čím viac monitorov tým väčší prehľad.

Softvér na streaming

Každý streamer potrebuje program na streaming, v ktorom si vie svoj stream personalizovať napríklad na Twitchi, youtube alebo facebooku. Twitch sa stala najdôležitejšou platformou súvisiacou s chatovaním, streamovaním a priamym spojením s videohrami na celom svete. Na to aby sme mohli začať streamovať z Twitchu budeme potrebovať streamovací program, ktorý vyhovuje našim potrebám a ktorý nám umožní vyťažiť z našich živých vystúpení maximum. Existuje veľké množstvo programov na streaming.

Streamlabs 

Jednoduchý softvér pre streamovanie nabitý funkciami so všetkým, čo potrebujete na streamovanie na Twitch, YouTube a Facebook v priebehu niekoľkých sekúnd. Poskytuje napríklad prekrytie streamu zadarmo a stovky ďalších so službou Prime.Multistream - streamujte na YouTube, Twitch, Facebook a ďalšie naraz, aby ste rozšírili svoj dosah. Jednoducho ho zapnite a vysielajte naživo. Dosiahnite profesionálny vzhľad pri streamovaní.

OBS Studio

Softvér Open Broadcaster Software (OBS) je napísané v jazykoch C a C ++. Umožní nám zachytiť zdroje videa v reálnom čase, zloženie scén, kódovanie, nahrávanie a vysielanie. Prenos dát je možné vykonať prostredníctvom protokolu Real Time Messaging Protocol a je možné ich poslať na akékoľvek miesto určenia Podpora RTMP (napríklad Youtube)
Pomocou OBS Studio môžete nielen nahrávať priamo z webovej kamery a mikrofónu, ale môžete tiež začleniť herné scény, pridať do svojich videí statické obrázky, zachytiť okno alebo časť obrazovky a oveľa viac.

Broadcaster od XSplit

Pomôže Vám vytvoriť viacero profesionálnych scén od podcastov až po profesionálne produkčné udalosti. Multistreaming, obľúbená funkcia fanúšikov, vám umožňuje streamovať na všetky vaše obľúbené platformy vrátane, ale nie výlučne, YouTube, Twitch, Facebook a mnohých ďalších. Jednoduchá a intuitívna správa hlasitosti zvuku. Viacero scén. Najvyššia dostupná kvalita videozáznamov. Broadcaster je dokonalý nástroj na vytváranie video obsahu na požiadanie.

Všetko podstatné vybavenie ktoré potrebujete, aby váš stream vyzeral špičkovo.

Zariadenia pre streaming

 
 

Naposledy navštívené

 
 
 
 

 

 
    Kód Názov produktu Vaša cena  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Porovnať - 0 ks
 
 

 

 

 

  Kód Názov produktu Vaša cena    
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Infolinka 0850 100 200 (9:00-18:00)
 
 
 
Košík
0 €
0 ks
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 • 5
  predajní
 • 20 rokov
  20 rokov
  na trhu
 • 200 000 objednávok ročne
  200 000
  objednávok ročne
 • 70 000 položiek skladom
  70 000
  položiek skladom
 
© 2000 - 2021, Datacomp s.r.o.
Datacomp s.r.o. je autorizovaný partner svetových výrobcov počítačov a spotrebnej elektroniky. Ochrana osobných údajov a cookies. Technické riešenie © 2022 CyberSoft s.r.o.
Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní súhlasíte s používaním cookies.  
Notebooky