INFOLINKA0850 100 200

(9:00-18:00)

0
0,00

Košík

  Výhody kúrenia infrapanelom

  Štýlové, ultratenké a priestorovo úsporné infrapanely využívajú sálavé teplo na rovnomerné zohriatie miestnosti a vytvárajú tak pohodlný, prirodzený pocit tepla, ktorý naši zákazníci milujú! Je to efektívnejšie ako bežné vykurovacie systémy, ktoré plytvajú energiou ohrievaním veľkého množstva vzduchu.


  Infračervené vykurovanie je na Slovensku relatívne nové, ale krajiny v západnej európe ako Taliansko a Nemecko už niekoľko rokov takéto vykúrovanie využívajú vo veľkom. Väčšina z nás sa uspokojila so staromódnou kombináciou kotla a radiátora, ale s nárastom zelenej energie v posledných rokoch stále viac z nás hľadá bezpečné a nákladovo efektívne alternatívy.
   

  Infračervené teplo je vyžarované z panelu takmer okamžite, takže už nemusíte čakať, kým sa miestnosť zahreje.

  Infračervené vykurovanie funguje odlišne od konvekčného vykurovania v tom, že poskytuje teplo priamo telu a neohrieva okolitý vzduch. Pri konvekčných systémoch teplo vo všeobecnosti stúpa k stropu a studený vzduch má tendenciu ležať okolo spodnej časti miestnosti. Infračervené žiarenie zahreje telo alebo kus nábytku, takže sa zdá, že teplo sa šíri po miestnosti rovnomernejšie.

  Porovnanie vykúrovacích panelov

  Konvekčné vykurovanie

  Klasický radiátor pracuje na princípe konvekčného šírenia tepla. Ohrieva vzduch len okolo tepelného telesa, pričom ohriaty vzduch stúpa nahor a prúdi po miestnosti. Studený vzduch klesá k zemi a v tejto časti miestnosti je chladnejšie.

  Infra vykurovanie

  Sálavé vykurovanie panelov rovnomerne šíri teplo po miestnosti prostredníctvom infračerveného ohrevu, ktoré preniká vzduchom takmer bez straty a len pri kontakte s pevnými telesami sa premení na teplo.

  Nižsie náklady

  Náklady na prevádzku infračerveného panelu v porovnaní s elektrickým konvekčným ohrievačom sú oveľa lacnejšie, pretože vyžadujú menší výkon na zabezpečenie rovnakej úrovne tepla – napríklad 550-600 W infračervený panel poskytne rovnakú úroveň komfortu vykurovania ako 1500 W konvekčný ohrievač, takže vyžadujú zhruba tretinu vstupu, a preto sú lacnejšie na prevádzku.

  Výhody infrapanelov

  • obstarávacie náklady sú takmer o 50% nižšie ako u plynového kúrenia
  • prevádzkové náklady sú takmer o  20% nižšie ako u plynového kúrenia
  • nie je nutné inštalovať rozvody, prípojky ani iné ďalšie príslušenstvo
  • nepotrebujete v dome či byte priestor na kotolňu
  • nie sú potrebné ročné revízie ani servis

  Izbová teplota

  Zatiaľ čo konvekčným ohrievačom trvá zohriatie miestnosti nejaký čas, infračervené má okamžitý účinok, takže ľudia nemusia čakať, kým dosiahnu príjemnú teplotu. Toto rýchle zahriatie závisí do značnej miery od rozsahu a umiestnenia vášho systému, ale pretože ohrieva pevné predmety, infračervené žiarenie je do značnej miery zreteľnejšie ako konvekčné metódy.

  Pri konvekčnom vykurovaní má teplý vzduch tendenciu stúpať k stropu a studený vzduch má tendenciu klesať na úroveň podlahy. S infračerveným vykurovaním sú teplotné rozdiely v miestnosti oveľa menšie, takže si môžete vychutnať konzistentnejšiu teplotu bez akýchkoľvek studených miest.

  Inštalácia infračerveného vykurovania

  Infračervené vykurovacie panely jednoducho bežia na elektrinu, takže na ich chod nie je potrebné inštalovať kotol a ďalšie potrubia. Samotné panely je možné použiť aj na vykurovanie celého domu alebo chaty.


  A keďže sa dajú zapínať a vypínať podľa potreby a produkujú teplo takmer okamžite, môžete si veľmi jednoducho vyrobiť zónový vykurovací systém (pre každú miestnosť) podľa vašich požiadaviek. Infrapanely je potrebné umiestniť tak, aby nič neblokovalo ohrevu z panela. Možné ich považovať aj za súčasť dekorácie (obraz -potlač na infrapanel), ktorá ich robí atraktívnejšími ako iné vykurovacie systémy.

  Minimalizujte obytný priestor

  Infrapanely pomáhajú minimalizovať kanceláriu alebo obytný priestor a vykurovanie je možné zlepšiť v závislosti od toho, kde je ohrievač umiestnený. Infračervené vykurovacie panely je možné umiestniť do priestoru alebo zavesiť na steny. Takže neprídete o žiadnu podlahovú plochu ako pri radiátoroch. 

  Napríklad infrapanel s výkonom 700 W vyhreje plochu do 20 m2, ak je zavesený na stene, tak výhrevnosť  plochy je až 24 m2. Ich konštrukčná hrúbka je od 1,1 cm, takže ani na stenách nezoberú príliš veľa miesta.


  Ak si kúpite kvalitné panely, môžete si byť istí, že vydržia dlho a nebudú potrebovať žiadnu údržbu (na naše panely sa vzťahuje 2-ročná záruka, alebo si môžete zakúpiť až 5-ročnú záruku na produkt.

  Vykurovanie a zdravie

  Keď hovoríme o infračervenom ohreve, ľudia často uvažujú, či existujú nejaké škodlivé účinky na zdravie, ktorých sa musia obávať. Ak poznáte infra sauny tak viete ake je tam príjemné teplo. Zdravotné prínosy infra vykurovania zvyšujú pohodlie vo vašej domácnosti, kancelárii, alebo na chate.

  Infra vykurovanie znižuje v priestore vlhkosť a poskytuje čistejší a menej prašný vzduch čo znamená, že prach a alergény necirkulujú po miestnosti. Celkovo sú výhody infračerveného vykurovania dosť silné a mnohí ľudia sa teraz začínajú pozerať na tento spôsob vykurovania cez svoje „staromódne“ konvekčné systémy.

  Výhody vykúrovania

  • sálavé teplo, na rozdiel od konvekčných radiátorov, neznižuje prirodzenú vlhkosť vzduchu
  • pri kúrení nedochádza k žiadnemu úniku CO2
  • vďaka rovnomernému vykurovaniu nevznikajú žiadne studené steny, na ktorých by sa mohla usadiť pleseň
  • v miestnosti sa nevíri prach

  Infrapanely a dizajn

  Panely vyzerajú skvele a sú multifunkčné – môžu slúžiť ako zrkadlá v kúpeľni alebo dokonca na nich  môžete mať vytlačené obrázky (podobne ako keď si necháte vytlačiť plátno).  Vyberte si infrapanel 
   
  Notebooky