INFOLINKA0850 100 200

(9:00-18:00)

0
0,00

Košík

  WD SSD Blue SN580, 1TB

  WD SSD Blue SN580, 1TB
   
  rýchly a výkonný disk pre načítavanie operačného systému a aplikácií
  interný disk, SSD, M.2 , TLC, PCIe Gen4, 1 TB, čítanie 4150 MB/s, zápis 4150 MB/s, životnosť 600 TBWZobraziť viac

  skladom 

  69,70 €
  58,08 € bez DPH
  Kód tovaru

  411717

  PN kód

  WDS100T3B0E

  Výrobca
  Záruka

  60 mesiacov

  Porovnať

  Popis produktu

  WD SSD Blue SN580

  WD Blue SN580 je vysoko výkonný pevný disk, ktorý ponúka rýchlosť, spoľahlivosť a veľkú kapacitu pre náročných používateľov. Tento SSD je založený na technológii PCIe 4, ktorá umožňuje dosiahnuť až 4 150 MB/s pri čítaní a 4 150 MB/s pri zápise. Tieto hodnoty sú viac ako dvojnásobne vyššie ako u predchádzajúcej generácie PCIe 3.0. Už počas spustenia počítača zistíte, že načítanie operačného systému je mnohonásobne rýchlejšie.

  Udrží krok s náročnými úlohami

  Či už potrebujete podporu pre hranie hier alebo plynulý workflow pre náročnú grafiku, WD Blue SN580 je správnou voľbou pre vynikajúci výkon. Všetko je podporované rozhraním NVMe a technológiou PCIe 4.0. Vylepšite si úložisko a spoľahlivosť systému, aby ste udržali krok s náročnými úlohami a získali lepší výkon softvérových aplikácií, napríklad 3D vykresľovanie a vytváranie obsahu v rozlíšení 4K.

  Vynikajúca odozva

  K dispozícii je celý rad kapacít v rozmedzí od 250 GB do 2 TB. Vďaka pôsobivým rýchlostiam čítania/zápisu až 4150 MB/s zaisťuje zlepšenie plynulosti práce na vysoko výkonných stolných a prenosných počítačoch. SSD tiež ponúka nízku spotrebu energie, tichý chod a dlhú životnosť. Tento SSD je dostupný za prijateľnú cenu a má päťročnú záruku od výrobcu.

  Technické parametre


  Kapacita: 1 TB
  Typ disku: M.2 2280
  Rozhranie: PCIe Gen4 NVMe 1.4b

  Sekvenčná rýchlosť:
   • Čítanie (Max): 4150 MB/s
   • Zápis (Max): 4150 MB/s

  Maximálny počet náhodných I/O operácii čítania a zápisu za sekundu:
   • Čítanie: 600 000 IOPS
   • Zápis: 750 000 IOPS

  Total Bytes Written (TBW): 600 TBW

  Spotreba:
          Priemerná spotreba: 6.2 W
          Nečinný: 35mW

  Shock: 1,500 G & 0.5 ms (Half sine)
  MTBF: 1 500 000 hodín
  Prevádzková teploty: 0°C to 85°C

  Rozmery: 80 x 22 x 2.38 mm
  Hmotnosť: 5.5 g
  Western digital spoločnosť je jedným z popredných poskytovateľov riešení pre ukladanie dát, vrátane systémov, pevných diskov HDD, flash SSD, pamäte a osobných dátových riešení, ktoré pomáhajú zákazníkom zachytiť a uchovať ich najcennejšie dáta.

  Parametre

  Kapacita a pripojenie

  Pripojenie

  Typ zbernice ktorú disk používa pre pripojenie.
  PCIe Gen4

  Kapacita

  Určuje presnu kapacitu disku v gigabajtoch
  1000 GB

  Rýchlosť disku

  Rýchlosť čítania

  4150 MB/s

  Rýchlosť zápisu

  4150 MB/s

  Náhodné čitanie IOPS

  Náhodné čitanie IOPS je dôležitý ukazovateľ výkonnosti ssd diskov. IOPS znamená počet vstupno-výstupných operácií za sekundu, ktoré disk dokáže spracovať. Náhodné čitanie IOPS sa meria pri náhodnom prístupe k malým blokom dát na disku. Čím vyššia je hodnota náhodného čítania IOPS, tým rýchlejšie dokáže disk načítať dáta z rôznych miest.
  600 000

  Náhodný zápis IOPS

  Náhodný zápis IOPS je ukazovateľ výkonnosti, ktorý meria počet operácií vstupu/výstupu za sekundu, ktoré môže disk vykonať pri náhodnom zapisovaní dát. Čím vyššia je hodnota IOPS, tým rýchlejšie môže disk zapisovať dáta na rôzne miesta. Náhodný zápis IOPS je dôležitý pre aplikácie, ktoré vyžadujú veľa náhodných zápisov, ako sú databázy alebo hry.
  750 000

  Typ disku

  Kategória HDD

  interný disk

  Technológia disku

  HDD disky využívajú rotujúce platne pre zápis dát, SSD disky zapisujú dáta na pamäťové čipy. SSD ponúkajú výrazne vyššiu rýchlosť avšak pomerom cena/kapacita sú menej výhodne.
  SSD

  Tvarový faktor (Form factor)

  Tento parameter určuje fyzicky štandard disku
  M.2

  Typ pamäte flash

  Typ pamäte flash je spôsob ukladania dát v elektronických zariadeniach. Flash pamäť funguje na princípe elektrických nábojov, ktoré sa uchovávajú v bunkách zložených z tranzistorov. Existujú rôzne typy flash pamäte podľa toho, koľko bitov dát sa ukladá v jednej bunke. TLC (triple-level cell) je typ flash pamäte, ktorý ukladá tri bity dát v jednej bunke.
  TLC

  Prevedenie

  štandardný

  Životnosť

  Životnosť disku (TBW)

  Životnosť disku (TBW) je počet terabajtov, ktoré môžu byť zapísané na disk SSD predtým, ako sa zhorší jeho výkon alebo spoľahlivosť. Toto číslo závisí od typu použitých flashových buniek, kapacity disku a spôsobu jeho používania. Životnosť disku (TBW) sa obvykle udáva v špecifikácii disku SSD alebo sa dá zistiť pomocou špeciálneho softvéru . Životnosť disku (TBW) nie je pevný limit a disk SSD môže vydržať dlhšie alebo kratšie v závislosti od rôznych faktorov.
  600

  OPÝTAJTE SA PORADCU

  Datacomp poradca

  Produkt manažér:

  Maroš, Datacomp

  Zaslať otázku k produktu
  Notebooky