INFOLINKA0850 100 200

(9:00-18:00)

0
0,00

Košík

  Windows 11 predstavenie

  Nový operačný systém Windows 11 má nove funkcie, moderný dizajn, svoj vlastný nový obchod Microsoft Store a dostupné Android aplikácie. Windows 11 bude k dispozícii už od 5 októbra 2021
  Windows 11
  Spoločnosť Microsoft na podujatí Whatʼs Next for Windows 24. júna predstavila nový operačný systém Windows 11. Z prezentácie vyšlo najavo, aké inovácie čakajú používateľov v novom OS Windows 11. 

  Nový dizajn, štart, widget, Microsoft Store, zoskupovania aplikácií na ploche, vylepšený virtuálny desktop, Android prichádza do systému Windows 11  a mnoho ďalšieho.


  Nový Štart vo Windows 11

  V systéme Windows 11 všimnite si nove pracovné prostredie, ktoré prešlo mnohými zmenami v porovnaní s tým, na čo sme pri práci s desiatou verziou systému zvyknutí. V prvom rade sú nápadné centrálne umiestnené ikony aplikácií na paneli úloh ako macOS a Chrome OS. Samotný panel je upevnený v spodnej časti obrazovky a nie je možné ho umiestniť na stranu - v nastaveniach môžete iba presúvať ikony aplikácií doľava a získať tak tradičnú verziu panela úloh.

  Windows 11 nový štart
  Taktiež boli odstránené živé dlaždice, ktoré sú v systéme Microsoft k dispozícii od systému Windows 8. Namiesto toho používajú jednoduchšiu možnosť so statickými ikonami pre nainštalované softvérové ​​produkty, nedávno zobrazené dokumenty a odporúčané aplikácie. Dynamické prvky ponuky sú už dlho charakteristickým znakom systému Windows, teraz sú preč a kachľové moderné používateľské rozhranie je už minulosťou.

  Získajte rýchlejšie dôležité informácie

  Widget - nový prispôsobený informačný kanál AI a najlepší prehliadač Microsoft Edge vo svojej triede. Dokonca aj v dňoch, keď sme maximálne sústredení na prácu a kreativitu, potrebujeme prestávky - stretnúť sa s vonkajším svetom alebo resetovať si hlavu. Dnes často dvíhame telefón, aby sme si mohli prečítať správy, pozrieť sa na počasie alebo upozornenia. Teraz môžete podobnú obrazovku otvoriť priamo na pracovnej ploche.

  Windows 11 widget
  Keď otvoríte svoj osobný informačný kanál, ľahko sa posúva po obrazovke bez toho, aby zasahoval do iných úloh. Tvorcom obsahu a vydavateľom otvárajú miniaplikácie nové obzory pre prispôsobenie v systéme Windows. Snažíme sa vytvárať neustály tok nových príležitostí pre medzinárodné značky aj pre miestnych tvorcov obsahu, aby z toho mali úžitok spotrebitelia aj tvorcovia.

  Zoskupovania aplikácií vo Windows 11

  Ďalšia významná zmena sa týka funkcie zoskupovania aplikácií na ploche. Keď umiestnite kurzor myši na tlačidlo Maximalizovať v záhlaví okna, systém Windows 11 zobrazí dostupné rozloženia ukotvenia, ktoré môžete použiť na automatické usporiadanie programov na obrazovke tým najpohodlnejším spôsobom. V takom prípade si systém dokáže presne zapamätať, kam používateľ umiestní určité okná aplikácií, aby ich vždy otvoril v správnom poradí. 

  Windows 11 zoskupovania aplikácií

  Virtuálne desktopy umožňujú vlastnú tapetu

  Skúsenosti s virtuálnym desktopom boli vylepšené, takže teraz môže mať každý desktop svoju vlastnú tapetu a odlišný vzhľad. Rovnako ako vo Windows 10, aj virtuálne desktopy môžete premenovať, aby bolo jednoduchšie oddeliť pracovné úlohy od domácich.

  Windows 11 virtuálne desktopy

  Integrácia Microsoft Teams do Windows 11

  Ikona Teams bude na paneli úloh a bude sa môcť používať na telefonovanie komukoľvek ďalšiemu, kto používa Teams na akomkoľvek zariadení. Budete tiež môcť odosielať a prijímať správy z panela úloh. Informačný kanál sa vám prispôsobuje a pokúša sa priniesť požadované kanály na základe vašich preferencií. K dispozícii je tiež funkcia, ktorá vám umožní dať tip niektorým tvorcom obsahu.
   

  Najlepšie príležitosti pre počítačové hry

  Hranie hier bolo vždy jedným z najdôležitejších prvkov systému Windows a nový systém nie je výnimkou. Z významných vylepšení stojí za zmienku DirectX 12 Ultimate a podpora technológie Auto HDR, ktorá vám umožňuje aktivovať režim vysokého dynamického rozsahu v hrách, ktoré ho pôvodne nepodporujú.

  Windows 11 počítačové hry
  Ďalšou funkciou operačného systému je podpora DirectStorage, ktorá je v súčasnej dobe ponúkaná výlučne na konzole Xbox Series X a umožňuje vám využiť silu vysokorýchlostných diskov NVMe SSD na zrýchlenie načítania hier a zníženie zaťaženia procesora. Používatelia systému Windows 11 majú teraz v rámci predplatného Game Pass prístup k viac ako 100 hrám rôznych žánrov.

  Úplne nový obchod Microsoft Store

  Ďalšou pýchou vývojárov systému Windows 11 je aktualizovaný obchod s aplikáciami a mediálny obsah. Spoločnosť prepracovala rozhranie Microsoft Store a sľúbila výrazné rozšírenie sortimentu značkového trhu. Na dosiahnutie tohto cieľa sa spoločnosť Redmond rozhodla urobiť zúfalý krok a oznámila zrušenie provízie vývojárom softvéru v obchode Microsoft Store.

  Windows 11 Microsoft Store
  Zmeny sa však nedotkli tvorcov herného softvéru, ale aj pri takom obmedzení je nový obchodný model pre mnohých výrobcov softvéru dosť atraktívny. Pozrime sa, ako na výzvu Microsoftu reagujú ďalší lídri trhu ako Google a Apple a či dajú podobné ústupky programátorom.

  Android prichádza do systému Windows 11

  Tento rok budú môcť používatelia nájsť aplikácie pre Android v obchode Microsoft Store a stiahnuť si ich prostredníctvom Amazon Appstore - predstavte si, aké pohodlné bude nahrávať a publikovať videá z TikToku alebo študovať online v Khan Academy Kids priamo vo svojom počítači. V nasledujúcich mesiacoch sa o tom podelíme viac.

  Windows 11 android app

  Ďalšie inovácie a zmeny v systéme Windows 11

  Windows 11 je jednou z najväčších a najambicióznejších aktualizácií v histórii operačných systémov Microsoft, takže je nabitý mnohými ďalšími, na prvý pohľad nepostrehnuteľnými, ale významnými inováciami. Medzi nimi spoločnosť vyzdvihuje nasledujúce zmeny:
  • nedostatok režimu tabletu
  • vylúčenie Cortana z panela úloh hlasového asistenta
  • podpora Wi-Fi 6E
  • podpora DNS cez HTTPS, ktorá šifruje a chráni dotazy DNS na zlepšenie súkromia používateľov
  • možnosť nastaviť rôzne obrázky na pozadí vo virtuálnej pracovnej ploche
  • vylúčenie z distribúcie OS prehliadača Internet Explorer, ako aj aplikácií 3D Viewer, OneNote pre Windows 10, Paint 3D a Skype
  • nízky nočný režim, zníženie záťaže na glazúru pri práci s počítačom v jazykových nastaveniach

  Systémové požiadavky Windows 11

  Hlavným cieľom kritiky systému Windows 11 boli aktualizované systémové požiadavky, ktoré mnohých používateľov počítačov odradili. Po prezentácii sa zrazu ukázalo, že okrem iného na inštaláciu nového operačného systému musí mať počítač kryptografický modul Trusted Platform Module (TPM) 2.0 a základná doska musí mať podporu UEFI a zabezpečený systém Secure Boot.
   
  Procesor: 1 GHz alebo rýchlejší procesor s 2 alebo viac jadrami kompatibilný so 64-bitovou architektúrou alebo zariadenie System on a Chip (SoC)
  Pamäť: 4 GB RAM
  Úložisko: min. 64 GB
  Firmware systému: rozhranie UEFI, možnosť zabezpečeného spúšťania
  TPM: Trusted Platform Module (TPM) verzia 2.0
  Grafická karta: kompatibilná grafická karta DirectX 12/WDDM 2.x
  Obrazovka: >9“ s rozlíšením HD (720p)

  Olej do ohňa pridal aj zoznam podporovaných procesorov zverejnený spoločnosťou Microsoft, ktorý nechal majiteľom počítačov čipy staršie ako AMD Ryzen™ druhej generácie alebo ôsmej generácie Intel® Core™.


  Windows 11 Home   Windows 11 Pro
  Notebooky