Rozvoz KE 7 dni
Atrament vs laser

.
 

Xiaomi MUI 8 grafické rozhranie

Xiaomi nový zážitok z OS androidu vďaka MUI grafickému rozhraniu. Aktualizácia každý v piatok v týždni pre najnovšie funkcie v smarphone.

Po samotnom štarte sa nám v smarphone zobrazí vybratie jazyka. Samozrejmosťou je slovenský jazyk. Ak máme dátový paušál tak sa automaticky pripojí k mobilnej sieti.

Notifikačné menu

Notifikačné menu v MUI 8 umožňuje prístup k nastaveniam zvukového profilu, zamknutiu otáčania obrazovky, bluetooth, mobilné data, wi-fi, midrop prihlásenie k xiaomi účtu, automatický jas, prípadne manuálne nastavenie, aktivovanie diody ako svetla, letecký režim, vytvorenie fotky obrazovky screenschotu, zapnutie vibračného zvonenia,  gps,  režim nerušiť, režim návštevník, režim tlačidlá vypne tlačidlá pod displejom, režim výkon pretaktuje samotný procesor na maximum, hot-spot režim vytvorí wi-fi prístupový bod, synchronizácia.

Dva základné obrazovky

Ako je bežne zvykom v androide, že po štarte nájdeme domovské obrazovky a zvlášť menu. To považujem za samotnú výhodu, kedže je menu v telefóne prehľadnejšie. V hornej časti nájdeme notifikačnú listu na najdôležitejšie nastavenia.

Nadštandardná softwarová výbava

Optimalizácia systému, automatické čistenie ram pamäte vo zvolenom čase v prípade, že je aplikácia na pozadí, počasie, galéria, témy základnej obrazovky a aj denné témy uzamykacej objednávky, antivirus, antispam, skener čiarových a barcode kódov,  web prehliadač, prehrávač hudby, prehrávač videa, poznámkový blok, kalendár, prehliadač súborov, záznamník zvuku, chytrý budík.

Zoznam volaní

Prehľadný zoznam volaní zobrazuje súvisle informácie o kontakte a hovore. Jendoducho sa je možné preklinúť na kontakty. Vďaka funkcii antispam je možné nadefinovať nechcené volania napríklad zo skrytého čísla, alebo zadefinovať si vlastné čísla. Automaticky sa zobrazuje ak je volanie z pevnej linky z ktorého mesta je hovor uskutočňovaný.

Ak je hovor zo za zahraničia tak isto je zobrazovaná krajina z ktorej je realizovaný hovor. Bonusom je možné nastaviť na neprijatý hovor upozornenie počas intervalu 5 minút až na 10x krát. Tým pádom nie je možné prehliadnuť žiadny hovor. V prípadne tichého režimu telefón zavibruje a zobrazuje aj svetelné upozornenie vďaka led dióde z nastavenou farbou.

Kontakty

Prehľadné a intuitívne menu. Abecedné hľadanie. V prípadne prehľadávania je možné v pravej časti priamo zvoliť podľa abecedy rýchlejší prístup ku kontaktom. Pri kontakte sa zobrazuje obrovská fotografia v prípade pridania. Obľúbené kontakty je možné priamo vytvoriť aj odkazy na plochu.

Prehliadač

Zaujímavosťou je možnosť priamo skenovať barcode, alebo čiarový kód v políčku zadávania web stránky. Ideálne ak chcete priamo zobraziť web stránku z odkazu. Ešte jedna zaujímavosť je už integrovaná úspora dát ideálna pre menšie dátové paušál a nočný režim zníži jas pre pohodlnejšie prezeranie webu v nočných hodinách. Zvyšné funkcie sú už štandardné ako napríklad pridanie záložky, história prehliadania, sťahovanie.

Sms správy

Tak ako v prípade kontaktov je tiež menu intuitívne a základne funkcie sú prispôsobené na pohodlné a rýchle písanie. Správy od rovnakého príjemcu sú umiestňované do konverzácie. Bonusom je zasielanie bezplatných sms správ medzi samotnými zariadeniami z grafickou nadstavbou MUI v prípade, že ste prihlásený na Xiaomi účte a máte aktívne dátové pripojenie. Upozornenie na neprečítanú správu v počte maximálne 10-krát.

V prípade vypnutia zvukov, telefón upozorňuje aj vibrovaním a svetelným upozornením Led diódou. Funkcia antispam ponúka zadefinovať filtrovanie reklamných sms sprav vďaka definovaniu obsahu konkrétnych slov a tým pádom automaticky zablokuje tieto otravné sms správy.

Fotorežim

Posunom po displeji smerom hore sa zobrazia možnosti fotorežimov. Smerom hore sa zobrazia farebné filtre, ktoré potešia aj náročnejšieho užívateľa pre dosiahnutie maximálneho foto efektu.

Videorežim

Ako hlavné plus považujem počas nahrávania videa aj možnosť vytvoriť fotky. Ak potrebujete vytvoriť spomalené, alebo zrýchlené video tak to nie je žiaden problém. Stačí na displeji posunúť prstom smerom hore.

Nástroje

Kalkulačka funguje v bežnom režime. Nezľakne sa ani náročnejších matematický výpočtov preto poslúži ako nutná náhrada v prípade potreby, čo ocenia hlavne študenti.

Hodiny obsahujú budík, ktorý má funkcie ako je postupné zosilňovanie zvonenia, automatické stíšenie po nastavenom čase. Zaujímavosť je nastavenie zvučky Happy Birthday v prípade definovania svojho dátumu narodenia v kontaktoch. V prípade, že je nastavený automatický budík na pracovný týždeň a potrebujete vypnúť budík v prípade voľna na ďalší deň tak automaticky sa vás spýta budík, či si želáte vypnúť zvonenie iba na jeden, deň, alebo komplet. Ďalej obsahuje hodiny, stopky a časovač.

Email splní bežné požiadavky na prenos elektronickej pošty.

Xiaomi účet zabezpečí prístup k online obchodu, kde je možné sťahovať témy, zvonenia, zálohovať sms, zablokovať neautorizovaný prístup. Je možné aktivizovať ochranu proti odcudzeniu. Automaticky po pripojení k internetu žiada telefón prihlásenie do účtu a tak chráni proti neautorizovanému používaniu.

Záznamník zvuku plní funkciu hlasových poznámok. Zvoliť je možné režim nahrávanie hudby, alebo ľudského zvuku.Je možné voliť kvalitu v nízkej 75 kbit/s, strednú v kvalite 100kbit/s, prípadne hudobnú kvalitu 192kbit/s. Nahrávať je možné aj voľbou cez externý mikrofón. Voliteľná je možnosť aj nahrávanie v tichom režime bez upozornenia druhej strany pri nahrávaní hovoru.

Kompas zobrazuje aktuálnu svetovú stranu. plní aj funkciu merania nadmorskej výšky a tlaku v hPa.

Skener umožňuje skenovať čiarové a barcode kódy. Ideálne využitie ak sa chcete dozvedieť niečo viac o produktoch, ktoré majú potom priamo v barcode kóde odkaz na detailné informácie u výrobcu.

Optimalizácia

Vždy udržiavaný systém v skvelej kondícii. Tlačidlo kontrola umožňuje automaticky skontrolovať nastavenia pre dosiahnutie stále rýchleho systému.

Čistič 
Obsahuje čistenie starých súborov, ktoré zahlcujú smarphone po aktualizáciách Google play.
Spotreba dát zobrazuje štatistiky prenosu jednotlivých produktoch a pravidlá kde je možné jednotlivo povoliť komunikáciu programom ľudovo povedané firewall pri pripojení cez mobilného operátora a cez wi-fi pripojenie.

Batéria 
Umožňuje vytvoriť viac preddefinovaných profilov na výkon procesora a spotrebu, nastavenie jasu, automatické prepnutie preddefinovaných profilov podľa zvyšných percent batérie, alebo nastavenia času, automatické zapnutie a vypnutie smarphonu.

Antivirus 
Zaujimavosť možnost zvoliť až použitie dvoch nezávislých databáz pre aktualizáciu.
Povolenia. Chránia súkromie. Možnosť povoliť, ktoré programy sa môžu automaticky spúšť po štarte, čo ušetrí energiu na batériu a zbaví nás zbytočne otravných notifikácii nechcených aplikácii. Definovanie konkrétnych povolení aplikácii, ktoré dáta môžu čítať plne chráni súkromie užívateľov.

Galéria
Fotografie je možné ukladať lokálne, alebo je možné uložiť priamo aj fotografie v Xiaomi účte. Zaujímavosťou je možnosť si zvoliť skrytý album, ktorý nie je bežne dostupný ak potrebujete ochrániť citlivé fotky. 

Hudba a video
Jednoduchý a prehľadný prehrávač splní svoj účel.

Počasie
Zobrazuje základné aj rozšírené informácie o aktuálnom počasí. Stačí aktivovať vyhľadávanie polohy a zvyšok si už nastaví automaticky telefón.

Poznámky
Prehľadné poznámky z možnosťou definovania viac farieb pre prioritu, pridania ku kontaktom, pridanie fotky a možnosť synchronizácie poznámok.

Kalendár
Je možné synchronizovať priamo napríklad z gmailom. Obsahuje štandardné možnosti.

Prehliadač súborov
Pekne graficky rozdelené menu na video, dokumenty, obrázky, hudba, aplikácie, bonus vie otvoriť aj archivačné súbory a hlavné plus pre rýchlejší prenos súborov FTP prenos miesto MTP prenosu usb káblom.

Nastavenia

Čítací režim
Šetrí ktoré sú určené na čítanie a šetria oči proti únave v nočných hodinách.Farby a kontrast
Nastavenie teploty farieb od studenej, cez prirodzenu až po žiariace teple farby.

Písmo
Je možné nastaviť viac veľkosti písma. Tým pádom si vedia aj užívatelia zo slabším zrakom enormne zväčšiť ikony písmo v menu.Direc HD Sound
Pri pripojení kompatibilných Xiaomi slúchadiel je možné aktivovať vylepšený zvukový režim pre konkrétny model pre kvalitný hudobný zážitok.


Upozornenia
Zaujímavosťou je možne nastaviť, ktoré sa budú zobrazovať upozornenia a užívateľom, ktorým nevyhovujú vyskakovacie pop up okná ako má napríklad používa messenger si vedia jednoducho zablokovať v aplikácii a upozornenie sa zobrazí iba v samotnej lište a nie na obrazovke.Druhé konto, alebo second space
Potrebujete používať svoj telefón na súkromné účely a zároveň pracovne?. Žiaden problém. Jednoducho si vytvoríte dve kontá a prekliknutím v lište upozornení prepínate nezávisle dve kontá, kde si viete nadefinovať nastavenia.Detský režim
Zadefinujte programy, ku ktorým môžu pristupovať vaše deti, aby počas hrania nezmazali dôležité súbory. Zadaním pin kódu sa aktivuje detský režim a zobrazí sa iba zoznam povolených aplikácii.
Ovládanie jednou rukou je možné prispôsobiť ovládanie v prípade potreby v prípade väčšieho displeja aj pre menšiu ruku.
Záloha. Možnosť definovať aj automatické zálohovanie v stanovenom čase a hodine na internú pamäť, alebo do Xiaomi účtu.

 
 

Naposledy navštívené

 
 
 
 

 

 
    Kód Názov produktu Vaša cena  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Porovnať - 0 ks
 
 

 

 

 

  Kód Názov produktu Vaša cena    
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Infolinka 0850 100 200
 
 
 
Košík
0 €
0 ks
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 • 5
  predajní
 • 20 rokov
  20 rokov
  na trhu
 • 200 000 objednávok ročne
  200 000
  objednávok ročne
 • 70 000 položiek skladom
  70 000
  položiek skladom
 
© 2000 - 2020, Datacomp s.r.o.
Datacomp s.r.o. je autorizovaný partner svetových výrobcov počítačov a spotrebnej elektroniky. Ochrana osobných údajov a cookies
Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní súhlasíte s používaním cookies.  
Notebooky