    CHIEFTEC zdroj GPS-400A8 400W, 12cm fan, akt.PFC
    zdroj do PC, ATX, 400 W, 120 mm ventilátor, hĺbka zdroja 150 mmZobraziť viac
    PN kód
    GPS-400A8
    Popis produktu
    CHIEFTEC zdroj GPS-400A8 400W
    Maximální výkon: 400W
    Vstup napájení: 230V / 4A
    Frekvence: 47-63 Hz
    Specifikace: ATX 12V 2.3
    Formát: PS II
    Účinnost: > 80%
    Rozměry (HxŠxV): 140 mm x 150 mm x 87 mm
    PFC: Aktivní PFC (0,9) (pouze na 230V)
    Ventilátor: 120mm silent fan
    Ochrany: UVP, OVP, SCP, OPP, OCP, OTP, AFC
    Max. odběr:
    +5V: 18A
    +3,3V: 22A
    +5V & +3,3V celkově: 120W
    +12V 1: 18A
    +12V 2: 17A
    +12V 1 & +12V 2 celkově: 336W
    P.F.: >0,9
    -12V: 0,3A / 3,6W
    +5VSB: 2,5A / 12,5W
    Konektory:
    20+4PIN:
    ===500mm===[20+4PIN]
    SATA:
    ===500mm===[SATA]===150mm===[SATA]===150mm===[SATA]
    Molex/Floppy:
    ===500mm===[Molex]===150mm===[Molex]===150mm===[Floppy]
    4PIN 12V:
    ===500mm===[4PIN 12V]
    8PIN PCIe (6+2):
    ===500mm===[PCIe]
    Stránky o produkte CHIEFTEC zdroj GPS-400A8 400W:
    www.chieftec.eu/products-detail/178/SMART_SERIES/238/GPS-400A8
    Parametre
    Formát a výkon
    Formát zdroja
    Formát PC zdroja je dôležitý parameter, ktorý určuje, či sa zdroj zmestí do počítačovej skrine a či je kompatibilný s ostatnými komponentmi. Najbežnejším formátom je ATX, ktorý má rozmery 150×86×140 mm (š×v×h). Existujú aj menšie formáty, ako napríklad TFX alebo SFX, ktoré sú vhodné pre mini alebo mediálne počítače. Pri výbere formátu PC zdroja je potrebné zohľadniť aj výkon, účinnosť a počet konektorov zdroja.
    ATX
    Výkon zdroja
    400 W
    Hĺbka zdroja
    Hĺbka PC zdroja je dôležitý parameter, ktorý ovplyvňuje kompatibilitu zdroja s vašou počítačovou skriňou. Zdroje sa zvyčajne vyrábajú v štandardnej hĺbke 140 mm alebo 150 mm, ale existujú aj kratšie alebo dlhšie modely. Pri výbere zdroja si preto overte, akú maximálnu hĺbku zdroja podporuje vaša skriňa a či má dostatok priestoru pre pripojenie káblov .
    150 mm
    Chladenie
    Zero RPM mode
    nie
    Ventilátor chladenia
    Veľkosť použitého ventilátora v PC zdoji
    120 mm
    Tepelná regulácia otáčok
    áno
    Konektory
    ATX (20+4pin)
    ATX (20+4pin) je štandardný konektor pre pripojenie zdroja k základnej doske počítača. Tento konektor sa skladá z 20-pinového a 4-pinového modulu, ktoré sa dajú spojiť alebo oddeliť podľa potreby. ATX (20+4pin) konektor umožňuje kompatibilitu so staršími aj novšími základnými doskami.
    1x
    CPU (4pin)
    CPU (4pin) je konektor, ktorý slúži na napájanie procesora v počítači. Niektoré zdroje majú 8pinový konektor, ktorý sa dá rozdeliť na dva 4pinové. Tento konektor sa pripája na základnú dosku do špeciálneho slotu označeného ako CPU_PWR alebo ATX12V. Je dôležité, aby ste použili správny konektor, pretože inak môžete poškodiť zdroj alebo procesor.
    2x
    Molex (4pin)
    Molex (4pin) je typ konektora, ktorý sa používa pri PC zdrojoch na pripojenie rôznych zariadení, ako sú pevné disky, optické mechaniky, ventilátory alebo osvetlenie. Molex (4pin) má štyri piny: dva pre 12 V napätie, jeden pre 5 V napätie a jeden pre zem. Molex (4pin) je starší štandard a postupne sa nahradzuje novšími konektormi, ako sú SATA alebo PCIe.
    2x
    PCI-Express (6+2pin)
    PCI-Express (6+2pin) je typ konektora, ktorý sa používa na pripojenie grafických kariet k PC zdrojom. Tento konektor má 8 pinov, z ktorých 2 sú oddeliteľné. To umožňuje pripojiť grafické karty, ktoré vyžadujú buď 6-pinový alebo 8-pinový konektor. PC zdroje s PCI-Express (6+2pin) konektormi sú vhodné pre výkonné herné počítače alebo pre těžbu kryptoměn.
    1x
    SATA (15pin)
    SATA (15pin) je typ konektora, ktorý sa používa na pripojenie pevných diskov, optických mechaník a iných zariadení k zdroju napájania v počítačoch. SATA (15pin) konektor má 15 pinov, z ktorých 3 sú pre +3.3 V, 3 pre +5 V, 3 pre +12 V a 6 pre uzemnenie. SATA (15pin) konektor je menší a tenší ako starší molex (4pin) konektor a umožňuje lepšiu organizáciu káblov v skrini.
    3x
    Ostatné parametre
    Aktívne PFC
    áno
    Farba
    čierna
    Sieťový vypínač
    OPÝTAJTE SA PORADCU
    Datacomp poradca
    Produkt manažér:
    Vladimír, Datacomp
    janiga.vladimir@datacomp.sk
    Alternatívy v kategórií PC zdroje 380 - 550W 6